• WOŚP NADAL GRA W NASZEJ SZKOLE!

• Przypominamy, 31 stycznia w ramach akcji WOŚP Szkolne Koło Wolontariatu organizuje sprzedaż ciast (koszt 5 zł.).

Kwota ze sprzedaży ciast zasili konto naszej puszki stacjonarnej. Dodatkowo do 1 lutego 2024 r. pieniądze można wrzucać do skarbonki naszych szkolnych wolontariuszy.

Mamy nadzieję, że i w tym roku pokażecie, że nie jesteście obojętni na potrzeby innych. Bądźcie z nami!!!

• Bal karnawałowy

• W piątek, 12 stycznia, sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcała wszystkich do zabawy. Na parkiecie można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów. Przy dźwiękach muzyki dzieci bawiły się ze szkolnymi przyjaciółmi i nauczycielami. Dodatkowo, można było zrobić sobie piękne tatuaże, fantazyjne warkoczyki na włosach, zdjęcia na tle ścianki karnawałowej oraz nagrać niepowtarzalny film w fotobudce 360. W trakcie balu znalazł się również czas na krótki odpoczynek i poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

• Harmonogram półkolonii dla dzieci z klas 0-3

• Ważne informacje:

Prosimy, aby dzieci miały ze sobą drugie śniadanie. Podczas półkolonii dzieci mają zagwarantowany obiad dwudaniowy z cateringu (menu na cały tydzień zostanie wywieszone w wejściu szkoły). Na basen proszę przygotować dzieciom czepek, klapki, ręcznik, strój kąpielowy. Na trampoliny Gravity potrzebne są skarpetki antypoślizgowe - koszt skarpet 9zł. Zbiórka dzieci rozpoczyna się od 7:45. Do Leśnego Zakątka proszę dzieci ubrać ciepło, konieczne szaliki, czapki, rękawiczki, najlepiej kombinezony ortalionowe. Do kina można dzieciom dać pieniążki na popcorn czy inne przekąski. W razie pytań proszę o kontakt z Panią Ulą Staniaszek pod numerem telefonu 509-696-752.

Przypominamy o oddaniu kart kwalifikacyjnych w pierwszym dniu półkolonii , jeśli ktoś jej nie posiada, będą do pobrania w wejściu szkoły w poniedziałek rano.

• Akcja - WOŚP GRA W NASZEJ SZKOLE!

• Już po raz kolejny nasza Szkoła czynnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ramach akcji Szkolne Koło Wolontariatu organizuje życzenia za grosik na zabawie choinkowej 13 stycznia oraz sprzedaż ciast 31 stycznia.

Cel 32 Finału WOŚP to:
            Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły - serdecznie zachęcamy! Liczy się każdy grosz! Pieniądze będzie można wrzucać do puszki stacjonarnej naszych szkolnych wolontariuszy do 1 lutego 2024 roku.

Mamy nadzieję, że i w tym roku pokażecie,że nie jesteście obojętni na potrzeby innych. Bądźcie z nami!!!

• Warsztaty Kul Kąpielowych

• Czasy, w których kierowano się zasadą "brudne ciało- czysta dusza" odeszły, na szczęście, w zapomnienie. Obecnie od najmłodszych lat mówi się nam jak ważne jest regularne dbanie o higienę osobistą. Istnieje przekonanie, że gorąca kąpiel jest dobra na wszystko. No...na prawie wszystko. Co, więc może przekonać najgorszych wrogów pluskania się w wannie, aby jednak zanurzyli się w wodzie? Naszym zdaniem rolę tę spełnią kule do kąpieli! 5 stycznia my- uczniowie klas: I,  II i III, wzięliśmy udział w warsztatach, podczas  których  wykonaliśmy, pod kierunkiem pani Justyny, pięknie pachnące, skomponowane z naturalnych składników, które mogliśmy sami dobrać, aromatyczne formy. Dzięki nim zapewnimy sobie relaksującą ablucję. Niektórzy postanowili te wonne pachnidła podarować babci lub dziadkowi w dniu ich święta.  Świetny pomysł! Tak, więc myć się czy wietrzyć?!  Na to pytanie odpowiedź może być wyłącznie jedna: "Do wody zapraszam  acana, kąpiel już zagrzana!"

Opracowała: E. Kołodziejska

• Finał konkursu "Świąteczna kraina"

• Grudzień to wyjątkowy miesiąc, w którym obchodzimy najpiękniejsze rodzinne święta – Boże Narodzenie. Im bliżej tego czasu, tym bardziej udziela się nam wyjątkowy nastrój. Magia świąt pojawiła się także w naszej szkole za sprawą konkursu na bożonarodzeniową dekorację sali lekcyjnej pt. „Świąteczna kraina”.

Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy, a uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami chętnie zaangażowali się w przystrajanie sal.

Wyniki przedstawiają się następująco:

• I  miejsce -  klasa II
            • II miejsce - klasa III
            • III miejsce -  klasa I

Gratulujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i wspaniałe pomysły. Dziękujemy za nadanie naszej szkole świątecznej atmosfery.

• XII Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem” – trwa!

• Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”, który jest organizowany przez Fundację Dwa Skrzydła Anioła.

Pierwszy etap, który szkoła musi spełnić już rozpoczęliśmy. Zadaniem uczniów, wolontariuszy jest własnoręczne prowadzenie dzienniczków dobrych uczynków. Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów

Zwycięski zeszyt zostanie wysłany na etap ogólnopolski.

Celem konkursu jest uczenie dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych bezinteresownej pomocy we współpracy z rodzicami.

Pamiętajmy! Że najmniejszy gest, dobre słowo, uśmiech, mogą przemienić nasz szary i smutny dzień.

Życzę wytrwałości.