• Dzień Jabłka w Oddziałach Przedszkolnych

          • Dziś 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. To jedne z najpopularniejszych i najzdrowszych owoców. Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w tym dniu miały okazję poznać różne odmiany jabłek, spróbować strucli, racuchów oraz wykonać tematyczne prace plastyczne. 

          • O, jabłuszko, jabłuszko !

          • Już dawno temu Samuel Butler stwierdził, że "jesień jest najsłodszą porą roku, a to, co tracimy w kwiatach zarabiamy w owocach". O prawdziwości tych słów my - pierwszaki, przekonaliśmy się  28 września. Tego dnia bowiem fetowaliśmy dzień symbolu poznania, który stał się natchnieniem Newtona. Nie mieliśmy co prawda jak królowie swojego globusa crucigera, ale stół w nasze sali uginał się od  tryskających  z drzew  niczym bańki, "bawiących dojrzałością" jabłek. Można było skosztować renet, jonagoldów, ligoli, gali, szampionów, paularedów, cortlandów. Mamusie Julki R., Czarka i Oskara upiekły dla nas smakowite ciasta. Rodzicielki Poli i Paulinki przyrządził przepyszne ciasteczka, a mateńka Tosi usmażyła aromatyczne placuszki. Babcia Helenki wypiekła wspaniałą roladę i podarowała nam dżem. Mniam, mniam... Dziękujemy za te słodkości! Unoszący się zapach jabłuszek z cynamonem wzmocnił nasz twórczy zapał. Ochoczo śpiewaliśmy piosenki, stworzyliśmy oryginalne dzieła plastyczne, zrobiliśmy zdjęcia w uroczej fotobudce. Ten pełen niezapomnianych wrażeń  dzionek  utwierdził nas w  przekonaniu, że "kto jabłko przed snem zażywa ze smakiemten swego doktora uczyni biedakiem".

          • Wyprawa pociągiem retro

          • 25 września my - uczniowie klas 0-8, znaleźliśmy się w świecie wyjętym jakby z seansu w staromodnym iluzjonie. Nie oglądaliśmy  co prawda "Wjazdu pociągu na stację La Ciotat" sfilmowanego przez braci Lumiére, mogliśmy jednak na żywo podziwiać podstawienie się sochaczewskiej  ciuchci retro.   

            Po zwiedzeniu Muzeum Kolei Wąskotorowej, w ramach projektu "Kulturalna szkoła na Mazowszu",  wyruszyliśmy bowiem w niezwykłą, trochę nostalgiczną podróż tym, wyjętym jakby ze starego albumu dziadka, środkiem lokomocji. Ach, co to było za ekscytujące przeżycie!  W samym sercu Puszczy Kampinoskiej czekało na nas również wiele atrakcji: spacer z przewodnikiem po leśnych kniejach, ognisko z kiełbaskami, beztroska zabawa. Było super! Każda z chwil tam spędzonych  pozostanie na długo w naszej pamięci . Po tej inspirującej, integrującej wyprawie możemy zgodnie, z przekonaniem powtórzyć za Wojciechem Młynarskim: w sumie z ludźmi fajnie jest. Absolutnie! 

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole pojawiły się tajemnicze kody QR. Ukryto w nich anglojęzyczne filmiki, gry oraz ćwiczenia rozwijające słownictwo.

          • Już lecą liście...

          • Wpadła i nie bawiąc się w żadne ceregiele przyniosła nie tylko chłodne, rześkie poranki. Rozpoczęła także festyn opadania liści. Kto taki? ONA - cicha, mglista jesień. Mimo, iż z jej przybyciem my - pierwszaki, pożegnaliśmy żywą jasność zbyt krótkiego lata to ucieszyliśmy się,że rozpoczęła swoje panowanie. By wyrazić zadowolenie z tego faktu zorganizowaliśmy, wymyślony przez podróżnika Jerzego Szewczyka, Dzień Spadającego Liścia. Choć już wrześniowy był to dzionek utkany z uśmiechu, radości i szczęścia. Bawiliśmy się bowiem przy muzyce Antonio Vivaldiego, dowiedzieliśmy się dlaczego listeczki spadają z drzew, wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne,a także, by przyjrzeć się kruchym listkom zaopatrzeni w lornetki, lupy wybraliśmy się na na spacer. W kaskadzie jesiennych liści jest wszakże coś nostalgicznego. To był magiczny, lecz pracowity czas. Sami jednak dobrze rozumiecie! Jesień...My też teraz mamy pełne gałęzie roboty.

          • POZNAJemy POLSKĘ – Gdańsk i Gdynia

          • W dniach 18 i 19 września 2023 roku klasa 5 uczestniczyła w zielonej szkole dofinansowanej ze środków pochodzących z przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Celem naszej podróży był Gdańsk oraz Gdynia.

            Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania zabytków Gdańska z przewodnikiem, którego motywem przewodnim było: „Miasto w zasięgu obwarowań XVII w.”. Następnie udaliśmy się do Bazyliki Mariackiej, nazywanej często„Koroną Gdańska”, będącej największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs statkiem na Westerplatte. Po dopłynięciu do miejsca docelowego kontynuowaliśmy naszą podróż z przewodnikiem, który przedstawił nam znaczenie historyczne Westerplatte. Drugiego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej Gdyni.Z zachwytem podziwialiśmy liczne gatunki zwierząt wodnych z całego świata zgromadzone w Akwarium Gdyńskim. Ogromne wrażenie wywarł na nas także zacumowany przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim żaglowiec „Dar Pomorza”. Zwieńczeniem naszej wycieczki był relaks na gdyńskiej plaży. Przez cały czas towarzyszyła nam piękna, letnia aura, a do szkoły wróciliśmy pełni pozytywnej energii.

          • Dzień Przedszkolaka

          • „Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,
            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

            20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z grupy 0C uczestniczyły we wspólnych zabawach, odbijały rączki pomalowane farbą, oraz dostały od swojej wychowawczyni drobny upominek :) 

          • "Każdy inny - wszyscy równi"

          • Uprzejmie informujemy, że nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2023/2024 do II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego ,,Każdy inny- wszyscy równi". Jego głownym celem jest uwrażliwienie społeczności szkolnej i lokalnej na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz kształtowanie tolerancji i empatii wobec tych osób. Koordynatorami projektu w naszej placówce są Weronika Siejka oraz Beata Kacprzak

          • Dzień Kropki w grupie 0C

          • Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie obejrzały bajkę, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Dzieci wspaniale się bawiły również przy naszej klasowej fotobudce :) 

          • Zabawy sensoryczne u najmłodszych

          • Zabawy sensoryczne dla najmłodszych mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu. Dzieci z grupy 0 C miały okazję się o tym przekonać na ostatnich zajęciach gdzie za pomocą wody i mydełka tworzyły swoje własne bańki mydlane.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • Dnia 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto celebrujące inność, kreatywność oraz odkrywanie talentów. W tym roku po raz kolejny uczniowie klasy II I III naszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów.

            Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Na początku uczniowie wysłuchali bajki terapeutycznej o małej biedronce. Wspólnie zastanowili się, jakie zmartwienie miał chłopiec i co oznacza słowo „naigrywać się”. Następnie rozwiązywali kropkowe zadania i łamigłówki oraz zastanawiali się „Kto jeszcze może mieć kropki?”. To był dzień pełen wrażeń! :) 

          • "International Dot Day"

          • W naszej szkole, na lekcji języka angielskiego klasa 4 obchodziła ‘’Dzień kropki’’. Jest to popularne święto kreatywności i odkrywania ukrytych talentów. Nasi uczniowie, za pomocą kropek stworzyli piękne prace plastyczne. Obrazki przedstawiały potworka "My monster’’, którego dzieci opisywały w języku angielskim, utrwalając słownictwo związane z częściami ciała.

            Dziękuje wszystkim uczniom za zaangażowanie i dobrą zabawę  :)

          • " Kropki kolorowe wędrują po świecie..."

          • 15 września z Vashti i " The Dot"się spotkaliśmy,

            Dzień Kropki bowiem my - pierwszoklasiści, fetowaliśmy.

            Kropeczka stała się tego dnia motywem przewodnim wszystkich podejmowanych przez nas aktywności,

            przyniosła dobrą zabawę, sprawiła wiele radości.

            Jak głoszą szkolne wieści, 

            stanowiła początek pięknej opowieści

            o ukrytych talentach, które mamy,

            i które powoli u siebie odkrywamy.

          • PKO Bieg Charytatywny

          • Trwają zapisy na 7. PKO Bieg Charytatywny. Zawody odbędą się 23 września 2023 r. na stadionach 12 miast Polski, w tym w Sochaczewie.

            Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w tę wspaniałą inicjatywę. Chętne osoby prosimy o zgłoszenie się do wychowawców do dnia 18 września 2023 r. (poniedziałek).

            Szczegóły o wydarzeniu znajdziecie : na stronie  www.pkobiegcharytatywny.pl oraz na oficjalnym wydarzeniu FB: 7. PKO Bieg Charytatywny (facebook.com)