• Uczą się uczniowie, szkolą się nauczyciele

          • Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Feliksowie wzięli udział w szkoleniu z tajników profesjonalnej fotografii i filmowania. Dzięki praktycznym warsztatom, kadra pedagogiczna uczyła  się jak świadomie fotografować i filmować oraz w jaki sposób wykorzystać posiadany sprzęt  z programu "Laboratorium przyszłości". To już trzecie szkolenie nauczycieli w ramach tego programu. Wcześniej brali udział w szkoleniu dotyczącym obsługi  drukarki 3D oraz  robotów. Zdobyte umiejętności nauczyciele będą wykorzystywać w pracy na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych i przekazywać swoim uczniom.

          • "Bądź Bezpieczny - Bezpieczne ferie"

          • Mając  na uwadze nadchodzące ferie zimowe, czas mniejszej kontroli nad dziećmi, kiedy to ryzyko wystąpienia zachowań niepożądanych może być wyższe, podjęliśmy stosowne działania profilaktycznne w ramach akcji „Bezpieczne ferie - Bądź bezpieczny”. 24 stycznia 2023 r. na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII oraz przedszkolaków z policjantami z Komendy Policji w Sochaczewie. Celem spotkania było przypomnienie ogólnych zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Uczniowie z klasy 6 pod kierunkiem pani Danuty Jasińskiej przygotowali scenkę " Bądź bezpieczny na drodze". Policjanci również rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Podczas naszego spotkania wychowawcy klas przekazali uczniom elementy odblaskowe zakupione przez Gminę Sochaczew. Chętne dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie na ściance. Jednoczeście uczniowie zostali zapoznani z zawodem policjanta.,

             

          • Projekt czytelniczy ‘’ Reading is easy’’.

          • W klasie szóstej ukończyliśmy pierwszy etap projektu czytelniczego pod tytułem ‘’ The boy with the
            sunglasses – Chłopiec w okularach’’. Uczniowie opowiedzieli przygody Zeda, który przybył na naszą
            planetę z odległej galaktyki. Na lekcjach z języka angielskiego, wspólnie poszerzyliśmy słownictwo
            oraz poćwiczyliśmy technikę poprawnego czytania oraz tłumaczenia. Dziękujmy uczniom za zaangażowanie oraz zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z naszych wspólnych zajęć. :-)

          • Rycerze i ich czasy - realizacja projektu Uniwersytet Dzieci w Klasie

          • Najwybitniejszy dziejopis polski swego wieku - Jan Długosz  podkreślał, że znajomość przeszłości oraz spraw jakie rozegrały się wewnątrz i na zewnątrz kraju (...) równa jest cnocie i mędrcy uważają ją za mistrzynię życia.  Przeto my trzecioklasiści - żaki , realizujące  pod okiem waćpań : Ewy Kołodziejskiej  i Anny Frankowskiej  dzieło " Uniwersytet Dzieci w Klasie" , przenieśliśmy się w styczniu roku Pańskiego 2023 , w zamierzchłe epoki.  Czy można przeniknąć w niedługim czasie długi ciąg wieków i większość uczynków i  tajemnic ludzkich? Jaśniejący blaskiem wielu cnót mężowie, twierdzimy ,że  takoweż rzeczy są możliwe.  

            Najprzód budowaliśmy warowne zamki. Zaś zajęliśmy się dokonaniami  najsławniejszego, najdzielniejszego rycerza podejmującego się wszelkich czynów bohaterskich - Zawiszy Czarnego. Mąż ów jaśniał blaskiem wielu cnót. Wyróżniał się nadzwyczajnym męstwem .  Śmiałkowie z naszej klasy, pragnąc dodać sobie sławy równej onemu , stanęli w szranki o tytuł nadwornego królewskiego  malarza, mincerza.  Niniejszym wiadomym czynimy, że miana te udało się zdobyć: Gabrieli z   Zosina, Alanowi z Mokasu.  Jako zacnych obyczajów pacholęta zostaliśmy pasowani przez nasze bakalarki na rycerzy, damy dworu. Jejmości rzekły przy tem , że rade widzą i  chwalą naszą pilność, którą gorliwie okazujemy.

                          Acz opiewany przez bardów ideał - walecznik na białym rumaku, obrońca nadobnych niewiast, biedników okazywał się często okrutnikiem, to uznaliśmy, że  warto egzystując na tym świecie kierować się rycerską dewizą: "Est Sularus oth Mithas" - "Mój honor to moje życie".

             

          • "Kolęda" w szkole

          • Po dwóch latach pandemii naszą szkołę odwiedził ksiądz proboszcz Kazimierz Wojtczak. Dalszy ciąg zajęć z wychowania fizycznego, języka polskiego, czy matematyki, musiał zaczekać, ponieważ  duchowny z "kolędą"  zawitał do każdej klasy.Cóż to był za przemiły przerywnik podczas lekcji. Wspaniale było razem pomodlić się i porozmawiać Nasi uczniowie byli bardzo przejęci, a równocześnie wdzięczni za tak miłą niespodziankę. Do zobaczenia za rok.

          • Warsztaty z budowania robotów

          • W czwartek i piątek uczniowie z klasy 8 mogli wziąć udział w warsztatach  budowania robotów z programu Laboratorium Przyszłości. Konstruowali zarówno  proste, jak i bardzo skomplikowane maszyny. Początkujący korzystali z gotowych instrukcji, a bardziej doświadczeni robotycy sami projektowali autorskie roboty wykonujące określone zadania. Mistrzem konstruowania okazał się Wasz kolega Dominik.Teraz chłopcy czekają na kolejne warsztaty z... programowania. Liczymy, że do grona zainteresowanych dołączą dziewczynki.

          • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

          • 12 stycznia odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda! Do
            konkursu zgłosiło się 13 duetów i 6 solistów uczniów z klas I-VII. Jury w składzie p. Ewa
            Szałapska – nauczyciel muzyki, p. katechetka Agnieszka Kowalska i p. Urszula Staniaszek –
            opiekun świetlicy oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych (ucz. kl. I-III, IV-VII)
            biorąc pod uwagę: umiejętności wokalne, poczucie rytmu, dobór repertuaru i znajomość
            tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

            W kategorii klas I-III:
            I miejsce zajął duet - Zosia K. i Maja Ż. ucz. klasy III (pastorałka „ Od serca do ucha”)
            II miejsce ex aequo solistki - Gabrysia M. ucz. klasy III (pastorałka „Od serca do ucha”
            - Julka O. ucz. klasy III (kolęda „Hej w dzień narodzenia”)
            III miejsce duet – Lena N. i Nikola P. ucz. klasy III (kolęda „Lulajże Jezuniu”)
            Wyróżnienie duet – Zuzia P. i Michał S. ucz. klasy II ( pastorałka „Świeć gwiazdeczko”)

            W kategorii klas IV – VII:
            I miejsce zajął duet – Maja F. ucz. klasy VI i Hania F. ucz. klasy III (Pastorałka „Był pastuszek
            bosy”)
            II miejsce ex aequo – solistka Wiktoria K. ucz. kl. VI (pastorałka „W Betlejemską noc”)
            - duet – Michalina S. ucz. klasy IV i Oliwia F. ucz. klasy IV (kolęda „Do szopy”)
            III miejsceMagda G. ucz. klasy V i Natalia K. ucz. klasy V (kolęda „Przybieżeli do Betlejem”)
            Wyróżnienie – duet Maja M. ucz. klasy VI i Dominika H. ucz. klasy VI (kolęda „Przybieżeli do
            Betlejem”)
            Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 2 lutego podczas szkolnej zabawy
            choinkowej, gdzie laureaci jeszcze raz zaprezentują swoje utwory.
            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy!
            Mamy nadzieję, że konkurs kolęd na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych
            naszej szkoły.

          • Kierunek Berlin

          • Uczniowie poznają tradycje naszych sąsiadów. W dniach 15-16 grudnia 2022 roku byliśmy na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. Najpierw wiedza potem przyjemności. Poznaliśmy trochę historii Berlina, różnice między Wschodnim a Zachodnim, a kiedy zrobiło się już trochę ciemniej poszliśmy na jarmark. Wszędzie słychać było świąteczne pastorałki. Ludzie stoją przy świątecznie przystrojonych budkach, kupują świateczne ozdoby. To było niezapomniane przeżycie

          • KONKURS

          • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą maskę karnawałową ! Liczy się Wasza kreatywność i dobra zabawa. Najpiękniejsze maski wyeksponujemy, a zwycięzcom wręczymy nagrody. Podpisane maski prosimy dostarczać do  Pani Uli Staniaszek lub Pani Ani Jakubczak. 

            Konkurs potrwa do końca stycznia 2023! 

          • AKCJA MENSTRUACJA

          • W trosce o komfort i potrzeby nastoletnich dziewcząt nasza szkoła przystąpiła do programu „Akcja Menstruacja”. W damskich toaletach zamontowano skrzyneczki zawierające podpaski i tampony. Tym samym wspieramy młode osoby bezpłatnymi środkami menstruacyjnymi oraz prowadzimy działania edukacyjne.

          • AKCJA KARTA DLA HOSPICJUM 2022

          • Jak co roku w naszej szkole chętni wolontariusze  i uczniowie klas młodszych przygotowywali kartki bożonarodzeniowe dla podopiecznych hospicjum w Sochaczewie. 
            Wszystkie piękne i wyjątkowe, bo ozdabiane z sercem. Z całą pewnością sprawiły przyjemność Osobom, które je otrzymały.
            Wszystkim uczniom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy! 
            Dzielmy się dobrocią.

                                                                                                                  Szkolne Koło Wolontariatu
             

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2022

          • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie  5 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  17 grudnia 1985 roku. To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie.

            Z tej okazji w naszej szkole wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowały dla uczniów klas młodszych prezentację, w której przybliżyły słuchaczom ideę wolontariatu oraz opowiedziały o akcjach charytatywnych i działaniach realizowanych w naszej szkole. W klasie II została przeprowadzona lekcja warsztatowa pt. „Wolontariat dla każdego”. Dzieci rozwiązywały quizy, rebusy i krzyżówki, poznały też sylwetkę wolontariusza, jego prawa i obowiązki, a przy tym świetnie się bawiły. Mamy nadzieje, że dzięki takim działaniom zaszczepiamy w tych młodych ludziach chęć pomocy innym.
            Serdeczne podziękowania należą się Amelii Stępień za przeprowadzenie lekcji warsztatowej.

            Koordynator
            Szkolnego koła Wolontariatu

          • Niezapomniane chwile

          • Dnia 14. 12. 2022. klasy I i II pojechały na wycieczkę do Sochaczewa. W kinie „Odeon” obejrzeliśmy przygodowy film pt. „Kierunek Księżyc”, który pokazuje siłę przyjaźni oraz walkę dobra ze złem. Razem z bohaterami odbyliśmy magiczną podróż na Księżyc. Po filmie udaliśmy się na warsztaty do laboratorium chemicznego „Laborek”. Dzieci w czasie zajęć poznały różne procesy chemiczne, eksperymentowały, rozwijały wyobraźnię i kreatywność. Prowadząca zajęcia była pod wrażeniem zaangażowania, aktywności, twórczości oraz samodzielności młodych odkrywców.
            Wspólnie spędzony czas była dla wszystkich przyjemnością i dostarczył wielu
            niezapomnianych chwil.