• " Moja mała ojczyzna" - konkurs

          • POWIATOWY KONKURS PATRIOTYCZNY-MOJA MAŁA OJCZYZNA

            Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w powiatowym  konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną, pt.: „MOJA MAŁA OJCZYZNA” . Prosimy o zgłoszenie prac do pani Katarzyny Mecheckiej.

            konkurs-ojczyzna.pdf

          • Halloweenowe szaleństwo w Energylandii

          • Zabawa to bardzo ważny element w rozwoju dziecka. Jest nie tylko antidotum na nudę. Prócz rozrywki dostarcza wielu walorów edukacyjnych, zapewnia sporą dawkę ruchu, wpływa na emocje i sprawia wiele przyjemności.

            21 października, wczesnym rankiem, uczniowie klasy 4 i 5 wybrali się na wycieczkę do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandia w Zatorze. Energylandia zaprezentowała nam swoje halloweenowe oblicze, nie zabrakło czarownic, upiorów, duchów, czarnych kotów a także wielu innych strasznych postaci. Każdy bawił się świetnie cały dzień i co najważniejsze bez większych kolejek. Taka forma wycieczki była świetną okazją do poznania nowych miejsc, spędzenia czasu razem, pokonania swoich lęków. Zapewniła doskonałą formę integracji i wspólnej zabawy rówieśnikom

          • Kulturalna szkoła na Mazowszu

          • Nasza szkoła przystąpiła do programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów z województwa mazowieckiego. To zadanie spełniające niezwykle ważne funkcje wychowawcze i edukacyjne w rozwoju młodego człowieka.

            We wrześniu i październiku zorganizowano dla naszych dzieci wyjazdy na przedstawienie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”w Otrębusach. Oglądaliśmy spektakl edukacyjny pt.: „Fantazja polska - polskie tańce narodowe”. Bohaterami są dzieci, które podczas lekcji poznają polskie tańce narodowe. Towarzyszy im nauczycielka- wybitna skrzypaczka, wirtuoz. Kolejne sceny pozwalają odkryć niezwykłe dzieła polskich kompozytorów. Była to „niezwykła lekcja”. Feria barw i przepiękny taniec, poruszająca muzyka tworzyły
            urzekającą opowieść o Polsce, pozostawiając w nas - odbiorcach niesamowite wrażenia.

          • O zdrowie dbamy, dietetyka słuchamy

          • Na początku października 2022 roku w gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Paulinę Knyszewską
            pracującą w „Projekt Zdrowie” w Sochaczewie. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-VIII.

            Celem spotkań było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz zapobieganie uzależnieniom od słodyczy i niezdrowych napojów. Formą zajęć był interesujący wykład połączony z dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie, aby dostarczało niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dzieci uzyskały informacje, co powinny ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się witalnością i dobrym samopoczuciem. Dietetyczka interesująco i przystępnie przekazała informacje, w jaki sposób zamieniać „złe" produkty na lepsze, małokaloryczne i zdrowe zamienniki. Dzieci dowiedziały się co to są kalorie, jak je odczytywać z produktów i liczyć. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykazali duże zainteresowanie tematem i chętnie wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia. Poznali również zawód dietetyka w ramach preorientacji zawodowej.
            Na koniec wszystkie dzieci otrzymały ulotki o zdrowym odżywianiu. Bardzo dziękujemy za
            spotkanie.

          • Warszawski dzień

          • Już dziś wyruszaj ze mną tam. Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień. Tak zachęcał do odwiedzenia stolicy jeden z najważniejszych twórców muzyki w Polsce- Czesław Niemen.

            Choć my uczniowie klas: III, V, VI, VII,  nie raz byliśmy już w tym grodzie nad Wisłą to, 13 października, ujrzeliśmy jego inną, edukacyjną odsłonę. Odwiedziliśmy bowiem Centrum Nauki Kopernik. Ta niesamowita przestrzeń sprawiła, że poczuliśmy się jak obserwujący, analizujący, samodzielnie eksperymentujący, zadający pytania naukowcy. Poruszaliśmy chmury, dotykaliśmy tornada, powtórzyliśmy doświadczenie, za które Einstein dostał Nobla. Ach, jakie niesamowite uczucia towarzyszyły temu zatapianiu się w odkrywanie  świata! Było to inspirujące przeżycie! Przez kilka godzin czuliśmy się jak Newton, Kopernik, Heweliusz, Faraday czy Edison. Po tych niezwykłych doznaniach warszawski, ciepły, jesienny wiatr rozwiewał nam włosy na Starówce, gdzie wspólnie z przewodniczką oglądaliśmy domy stare i słynne, wijące się jak kobry ulice. Widzieliśmy srebrzystą z wiślanych wód Syrenkę, wysłuchaliśmy legend. Jedną z nich nawet improwizowaliśmy ruchem. Najbardziej aktywni otrzymali nagrody od towarzyszącej nam pilotki. Doszliśmy do wniosku, że gdybyśmy potrafili pisać wiersze, to te, o stołecznej  metropolii byłyby najpiękniejsze. W snach wciąż Warszawa pełna ulic, placów, drzew...

          • Gimnastyka korekcyjna w klasach 1-3

          • Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej mają bardzo pozytywny wpływ dla dzieci, które mają problemy związane z postawą, ale również dla tych, których postawa jest prawidłowa bowiem jej celem jest również zapobieganie wadom.

            Dzieci są szczególnie narażone na powstawanie wad postawy ponieważ :

            - garbią się na zajęciach 

            - noszą plecaki w nieprawidłowy sposób 

            - długi czas przesiadują przed np. komputerem

            - są mało aktywne fizycznie poza szkołą. 

            W celu zapisania dziecka na zajęcia prosimy zgłosić się do pani Urszuli Staniaszek lub wychowawcy klasy.  

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W piątek 7 października, jak co roku o tej porze, w wielu krajach obchodzony był Światowy Dzień
            Tabliczki Mnożenia.

            Uczestniczyli w jego obchodach też uczniowie naszej szkoły na lekcjach matematyki. Rozwiązywali przygotowane w postaci kart pracy zagadki i łamigłówki matematyczne, związane z koniecznością znajomości tabliczki mnożenia. Najwięcej emocji wzbudzała rywalizacja w interaktywnych quizach, rozwiązywanych przy pomocy telefonów. Najlepsi zostali w nich nagrodzeni ocenami. Wszyscy dobrze się bawili szlifując przy tym swoje umiejętności.

          • Trzecioklasiści ćwiczą tabliczkę mnożenia i na dzień dobry i na do widzenia

          • To co się da, pomnóż przez dwa. Bez namysłu mnóż...7 października sparafrazowaliśmy piosenkę zespołu 2 plus 1.  Okazja ku temu była wyjątkowa. Tego dzionka bowiem  po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 

            My- młodzi następcy Riemanna, podczas inspirujących gier, quizów udowodniliśmy, że sprawdzanie tabliczkowej wiedzy nie wywołuje u nas  lęku, stresu, a jest jedynie źródłem dobrej zabawy. Mistrzowski tytuł w matematycznych zmaganiach zdobyli: Gabrysia, Szymon, Kacper. Czempioni zostali wyróżnieni przez wychowawczynię drobnymi upominkami. Wszyscy za swój wysiłek otrzymali słodkie banknoty o różnych nominałach. Farciarze podczas obliczeniowych potyczek wylosowali nagrody niespodzianki. Opuszczaliśmy zajęcia z przekonaniem, że królową nauk, mimo wszystko, można polubić. 

          • Dzień Zwierząt

          • I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te co skaczą i fruwają 4 października swoje święto  mają. Czas, w którym  wspominamy św.  Franciszka - uznawanego za patrona braci mniejszych  to świetny moment, by zastanowić się nad tym dlaczego tak  kochamy nasze domowe futrzaki.

            Uświadomiliśmy sobie , że przyczyna  tego wzajemnego zauroczenia jest oczywista. Dajemy czworonogom serca, a one oddają nam swoje. O tym jak należy opiekować się ukochanymi pupilami przypomniała nam- uczniom klas 0-4 , właścicielka Maxivet - pani Emilia Kamelak. Rodzimy doktor Pol przybył, jak na weterynarza przystało, w towarzystwie stworzonek - gangstera świata zwierzęcego  psa Rockyego i chodzącej (czy raczej biegającej) swoimi drogami jaszczurki Stefana . To było  spotkanie ... magiczne. Czuło się tę magię. Zwierzęta bowiem w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu. Udzielają nam nauk o tym,  jak zostać lepszym człowiekiem.

          • Konkurs fotograficzny pt. „Leśne inspiracje”

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie, w nawiązaniu do pisma Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie znak: PZ.966.52.2022 uprzejmie zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w IX edycji wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „Leśne inspiracje”. Termin nadsyłania prac upływa dnia 31 października 2022 r.

          • Czytamy w naszej szkole

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska. Warto zaznaczyć, że celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

            W Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zaangażowała się młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu. W bibliotece szkolnej spotkali się uczniowie klas 0-VI i wysłuchali baśni i fragmentów opowieści. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu. Święto warto więc obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 15 minut, będzie to duży sukces.