• Konsultacje logopedyczne - Europejski Dzień Logopedy 2024

          • W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Feliksowie zaprasza na bezpłatne konsultacje logopedyczne.

            • poniedziałek 4 marca w godzinach: 12.00-14.30
            • wtorek 5 marca w godzinach: 12.00-14.30
            • środa 6 marca  w godzinach: 12.00-15.30

            Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: dzieci, młodzież i dorosłych.

            Konsultacje i porady dla rodziców.

             

            Organizator: neurologopeda Beata Kacprzak

             

          • Lekcja o robotach w klasie 3

          • Uczniowie klasy 3 na lekcji rozmawiali o inteligentnych urządzeniach. Obejrzeli zdjęcia i filmiki o robotach humanoidalnych. Wypowiadali się na temat konstruowania najprostszych robotów i o tym, co takie roboty mogłyby robić. Postanowili wykonać swojego własnego robota który w ich marzeniach sprzątałby pokój, zmywał naczynia, pomagał mamie, bawił się z nimi oraz odrabiał lekcje. Wychowawczyni była pod ogromnym wrażeniem, gdyż dzieci wykazały się kreatywnością, ale również zdolnościami manualnymi i precyzją w wykonaniu. Oto ich prace. 

            Opracowała: Marzanna Zielińska

          • Konkurs plastyczny "Najładniejsza kartka wielkanocna"

          • Zapraszamy dzieci z klas 0-1 naszej szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym na najładniejszą kartkę wielkanocną. Prace proszę dostarczyć do wychowawców klas do dnia 11 marca. Ze szczegółowym regulaminem można zapoznać się w szkole zamieszczonym na tablicy informacyjnej.

          • Dzień Opowiadania Bajek

          • 26 lutego to Dzień Opowiadania Bajek.

            Bajki pomagają lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, rozwijają i poszerzają horyzonty. Warto więc czytać i słuchać, kiedy ktoś czyta. Dzisiaj przedszkolaki z grupy 0b odwiedzili bibliotekę szkolną, wysłuchali bajki czytanej przez Panią Agnieszkę, następnie w klasie narysowalismy swoją bajkę.

            Pragniemy zaznaczyć, że oprócz dzisiejszego dnia, intensywnie będziemy poznawali wiele bajek, baśni, opowiadań, ponieważ w Naszej klasie realizujemy projekt innowacyjny "Bajki z koszyka" i będzie on trwał aż do czerwca.

            Opracowała: Urszula Staniaszek

          • Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

          • We wtorek 27 lutego 2024r w SP Feliksów odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczniowie tej szkoły czynnie uczestniczą w tym turnieju. Konkurs ten służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedzy na temat techniki pożarniczej i historii pożarnictwa. W konkursie uczestniczyło 7 uczniów z naszej gminny. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

            Tomasz Stasiak - Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej,

            Kamil Zieliński - Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Feliksowie .

            Do eliminacji powiatowych

            zakwalifikowali się następujący uczniowie:

            I miejsce - Piotr Żurek

            II miejsce - Maja Madej

            IlI miejsce - Michał Kęska.

            Laureaci oraz wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Sochaczew.

            Składamy podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju, jury oraz opiekunów, którzy przygotowywali uczniów do tegorocznych eliminacji.

            Życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

          • Dzień Dinozaura w grupie 0a

          • Dzieci przyniosły do szkoły figurki dinozaurów, książki. Dowiedzieliśmy się dlaczego dinozaury wyginęły oraz zrobiliśmy prace plastyczne.

            Opracowała: Ewa Racka

          • Dzień Otwarty w naszej szkole

          • Dnia 22 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla dzieci i rodziców. Oprócz tego, że dzieci i ich opiekunowie zostali zapoznani z zakątkami naszej szkoły, to dla dzieci również przygotowaliśmy szereg atrakcji. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda robotyka, spróbowaliśmy swoich sił w grach edukacyjnych na tablicy multimedialnej, następnie przeszliśmy na relaksację do pokoju psychologa i pedagoga, odwiedziliśmy bibliotekę szkolną, wykonaliśmy pracę plastyczną, wzięliśmy udział w zabawie muzycznej, zajęciach sportowych,na koniec czekało na nas kodowanie. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wizytę w naszej szkole!

          • Edukacja przez Szachy w szkole

          • Uczniowie klasy drugiej naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w szkole”. Jego głównym celem jest zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów. Zajęcia prowadzone są w formie ukierunkowanej zabawy, podczas której dzieci poznają tajniki królewskiej gry, a także próbują swoich sił, rozgrywając partie szachowe.

          • Klasa OA z wizytą w bibliotece szkolnej

          • We wtorek 20 lutego przedszkolaki z grupy 0A z radością odwiedziły szkolną bibliotekę. Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu książki pt. „Filip i bociany”, a następnie z wielkim zainteresowaniem przeglądały kolorowe i bogato ilustrowane albumy, encyklopedie, bajki. Dowiedziały się również co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książki. Spotkanie w „królestwie książek” odbyło się w serdecznej i miłej atmosferze.

            Opracowała: Agnieszka Kowalska

          • Tak bardzo kocham konie!

          • "Losy koni, tak jak ludzi zasługują na opowieść". Z takiego założenia wyszła miłośniczka wierzchowców- Helena Stalpińska. 21 lutego młoda amazonka, w towarzystwie swej asystentki Ani Klimkiewicz, zaprezentowała nam- swoim koleżankom i kolegom z pierwszej klasy, wiele interesujących ciekawostek o tym "nieposkromionym symbolu wolności". Zaopatrzona w książkę, różne akcesoria, figurki kucy, a nawet stajnię dowodziła, że ten "dar Boga dla ludzkości" ma więcej do zaoferowania niż swój grzbiet. W oczach mustanga jest bowiem tyle łagodnej mądrości. Między jego uszami "wieje niebiański wiatr", który w magiczny sposób dodaje dżokejowi skrzydeł. Dziękujemy za te niezwykle inspirujące zajęcia. Dzięki nim mogliśmy lepiej zajrzeć "w głąb dzikiego serca konia". Poznaliśmy rasy, umaszczenia szkapin, rodzaje ich chodów oraz znaczenie słów: lonża, wędzidło, ogłowie, derka. Dowiedzieliśmy się co lubią jeść potomkowie Bucefała. Helenko! Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem nie tylko Twojej wiedzy, ale także sposobu jej przekazania. Brawo Ty! Swoje ulubione koniki tego dnia mieli również ze sobą: Paulinka, Tosia, Adaś, Pola. Maja oprócz kolorowego źrebaczka przydźwigała podkowę. Ciekawe czy przyniesie nam ona szczęście? Za jakiś czas na pewno otrzymamy odpowiedź na to pytanie. Teraz zaś my - pierwszaki wiemy jedno: "życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca". Odważnie więc galopujemy w przyszłość.

            Opracowała: Ewa Kołodziejska

          • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

          • Szanowni Państwo!

            Przypominamy, że od 14 lutego 2024 r. rozpoczyna się

            rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025.

            Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja.

          • Wycieczka klasy 5 do Płocka

          • Klasa 5 spędziła piękny, zimowy dzień w Płocku. Na początku ćwiczyliśmy umiejętność jazdy na łyżwach Następnie obejrzeliśmy w kinie Helios niezwykle przejmujący film pt. "Cudowny chłopak. Biały ptak". To był udany dzień.

            Opracowała: Justyna Ostrowska

          • "Wrzesień 1939 r. bez tajemnic"

          •       W dniu 16 lutego, w budynku Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie, w obecności dyrektora szkoły Marka Wernickiego, przedstawicieli powiatu oraz Łukasza Popowskiego, prezesa Zarzadu Stowarzyszenia „Nasz Zamek”, zostały wręczone nagrody i dyplomy za udział w konkursie historycznym „Wrzesień 1939 r.bez tajemnic”.

                   Nasze uczennice: Julia Heleniak, Kinga Podbielska z kl. VIII oraz Emilia Gruszecka, Julia Kulishova, Maja Madej z kl. VII brały udział w tym konkursie i w obecności wszystkich gości dostały pamiątkowe dyplomy.

                   Dziękuję dziewczynkom za udział i czas poświęcony na przygotowanie się do konkursu.

                                                                                                        Opracowała: Katarzyna Mechecka

          • „Cichociemni – elitarni żołnierze AK”

          •      Dnia 14 lutego uczennice klasy VII wraz z opiekunem pojechały na uroczystość wręczenia nagród za udział w II edycji konkursu „Cichociemni – elitarni żołnierze AK” organizowany przez szkołę w Brzozowie Starym.

                 Nasza szkoła brała po raz pierwszy udział i od razu nasze trzy dziewczynki weszły do finału. Punktowane były miejsca od pierwszego do dziesiątego. 10 miejsce zajęły Kamila Domagała  i Wiktoria Krupa, 9 miejsce Nina Narkiewicz. Finalistki dostały nagrody: książkę „ Cichociemna elita” autorstwa Michała Oltona, który był na uroczystości i omawiał swoje dzieło, kupony na zakupy do Empiku oraz drobne gadżety.

               Pozostałe uczennice tj. Maja Florczak ,Emilia Gruszecka,  Dominika Hawryszko, Julia Kilishova, Maja Madej dostały również książki pt. „Koncert” napisaną przez uczestnika AK oraz dyplomy.

              Wysłuchaliśmy również słów p. Jakuba Wojewody, który zachęcał do obejrzenia wystawy poświęconej żołnierzom AK.

                Całe spotkanie miało bardzo uroczysty przebieg: rozpoczęło się złożeniem kwiatów na miejscowym cmentarzu przy mogile Cichociemnych a zakończyło poczęstunkiem dla wszystkich zaproszonych gości.

               Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w tymże konkursie, w następnym roku szkolnym.

            Opracowała: Katarzyna Mechecka

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grupy 0 C gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi naszej szkoły. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.

            Opracowała: Joanna Ceremańska

          • Ślę Ci moją walentynkę, zrób więc do mnie słodką minkę...

          • Dzień św. Walentego to nie tylko święto zakochanych,
            to także czas serdeczności, życzliwości ludziom okazywanych.
            "Miłość łączy serca, a przyjaźń umysły",
            14 lutego u pierwszaków dowody wzajemnej sympatii rozbłysły.
            Pojawiły się walentynkowe kartki, od wychowawczyni żelki, cukierki, lizaczki,
            a  na matematyce niespodzianki dla szczęśliwców z naszej paczki.
            W każdej ze wspólnie spędzonych chwil było coś magicznego
            i wiesz co miła koleżanko, fajowy kolego...
            Bratnie dusze nie występują tak rzadko jak na początku myśleliśmy,
            w klasie pierwszej jest ich więcej niż dotąd sądziliśmy.💖

                                         Opracowała: Ewa Kołodziejska