6 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 0a wybrały się do parku rozrywki w Julinku🎡🎢Przedszkolaki skorzystały z wesołego miasteczka, gdzie czekały na nich rollercoastery, kolejki i karuzele, a także zjeżdżalnia pontonowa. Następnie udały się na obiad i krótki odpoczynek, by zebrać siły na pozostałe atrakcje. Dzieci wróciły z uśmiechami na twarzy do domów😊🌞
Wycieczka do Parku Rozrywki w Julinku
- 8
"Najpiękniejsza zakładka do książki"
W środę 05.06.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu na "Najpiękniejszą Zakładkę do Książki", w którym Sofija Bilousova, uczennica klasy trzeciej naszej szkoły zdobyła drugie miejsce. Gratulacje!
Międzyszkolny konkurs plastyczny
"Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz". Jak wiele prawdy kryje się w tych słowach May Angelou my - pierwszoklasiści, przekonaliśmy się 5 czerwca. Tego dnia bowiem nasze dwie koleżanki - Paulina Pasińska i Julia Racka po raz kolejny zostały nagrodzone w międzyszkolnym konkursie plastycznym. Tym razem były to powiatowe zmagania na najpiękniejszą zakładkę do książki. Julka i Paulinka otrzymały wyróżnienie. Brawo Dziewczyny! Jesteśmy z Was dumni! Gratulując sukcesu nieśmiało zwracamy się z nietypową prośbą: Słyszeliśmy, że kreatywność jest zaraźliwa. Zarażajcie, więc nią innych!
1
Gminny Turniej Lekkoatletyczny o Puchar Wójta Gminy Sochaczew
,, Kiedy Twoje nogi nie mogą już biec,
biegnij swoim sercem. "🏃♀️🏃♀️🏃♀️❤28 maja liczna grupa 29 uczniów z klas IV-VIII brała udział w Gminnym Turnieju Lekkoatletycznym o Puchar Wójta Gminy Sochaczew w SP im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach. Plasując się na miejscach 1-6 uczniowie punktowali dla szkół 🏃🏼♀🏃🏼♂ Było kilka miejsc medalowych 🥇🥈🥉Drużynowo zdobyliśmy III miejsce🏆 Wiwat! Gratulujemy wszystkim zawodnikom 👏🏼
11
Finał Czwartków Lekkoatletycznych
27 maja grupa 11 uczniów wzięła udzial w Finale Czwartków Lekkoatletycznych. Przyświecały nam słowa Juliusza Cezara "Veni vidi vici" w tłumaczeniu "Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem". Wszyscy zawodnicy osiągnęli maksimum swoich możliwości 👍Troje uczniów zakwalifikowało się na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, na stadionie AZS w Łodzi 🥈🥉 Gratulacje!
Truskawkowy zawrót głowy
- 1
Dukat, alba, rumba, kent, elkat, selva - za tymi nazwami kryją się pyszne, czerwone, smakujące wybornie owoce o niepowtarzalnym aromacie. Mowa tu oczywiście o truskawkach, które 27 maja mają swoje święto. W związku z tym my- pierwszoklasiści nie mogliśmy przepuścić okazji do skosztowania tych " poziomek ananasowych", które przyniosła pani Ewa. Mniam, mniam... Cóż to była za uczta! Po otrzymaniu dużej dawki witaminy C i K zabraliśmy się do kolorowania portretu bohaterki dnia, śpiewaliśmy o niej piosenki. Parafrazując znany utwór powtarzaliśmy: "Aż po starości jesień smutną pamiętać" będziemy jedną rzecz: Truskawki w Feliksowie! Ich czar nigdy nie zniknie i nie przepadnie 🍓🍓🍓
Wycieczka grupy 0C do Ochotniczej Straży Pożarnej w Feliksowie
Niejeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka, 23 maja dzieci z grupy 0 C wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Feliksowie.
4
Wycieczka do Zagrody w Zakrzewie
21.05.2024r. dzieci z grupy 0 C wybrały się na wycieczkę do Zagrody w Zakrzewie. Piękna wiosenna pogoda sprawiła, że humory dopisywały każdemu. Po przyjeździe dzieci poznały Pana właściciela, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o swoich zwierzętach. Dzieci mogły karmić alpaki, króliki oraz szopy. Poznały wspaniałe lisy które mieszkają w Zagrodzie, a także miały okazję zobaczyć sztuczki które potrafią robić psi przyjaciele jej pilnujące. Potem ku radości wszystkich milusińskich przyszedł czas na przejażdżkę wagonikami,przyczepionymi do kłada, oraz wykonanie pracy plastycznej pt "Alpaka". Dzieci miały też okazję nauczyć się jak doić krowę. Po czasie wolnym spędzonym na placu zabaw każdy bardzo zgłodniał, dlatego Pan właściciel rozpalił ognisko na którym pieczone były aromatyczne kiełbaski. Zachwytom nie było końca, a moc atrakcji zaostrzył apetyt dzieci. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z chęcią tam jeszcze kiedyś wrócimy!
1
Puchar Tymbarku 2024
- 3
Dnia 20-05-2024 Reprezentacja Naszej Szkoły wzięła udział w Wojewódzkim etapie piłkarskich rozgrywek o Puchar Tymbarku 2024, który odbył się w miejscowości Miętne. Turniej był podzielony na kategorię chłopców U-10 i dziewczynek U-10. Pomimo starań i walki do ostatniej piłki nie udało nam się awansować do etapu finałowego. Całej Naszej Drużynie gratulujemy wyniku - Następnym razem będzie FINAŁ 😄
Czwartki Lekkoatletyczne
21 maja odbyły się kolejne Czwartki Lekkoatletyczne. Uczniowie zaprezentowali maksimum swoich możliwości fizycznych. Było kilka miejsc medalowych 🥈🥉 Wszystkim zawodnikom gratulujemy!
Brawo ! 👏👏👏
2
"Biegane dyktando"
- 2
Wcześniej "krzesełkowe", 21 maja po raz pierwszy "biegane". Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że chodzi o dyktando. Ruchowa forma doskonalenia reguł ortografii bardzo nam - pierwszakom się spodobała. Nie tylko bowiem w nieszablonowy sposób utrwalamy pisownię wyrazów, ale także uczymy się efektywnej współpracy. Tym razem rywalizacja polegała na jak najszybszym, bezbłędnym przepisaniu tekstu umieszczonego w równej odległości od każdej z drużyn. By się świetnie bawić i uwolnić hormon szczęścia wystarczyło wcześniej dobrać się w pary. Jedna osoba z duetu pełniła funkcję "biegacza" (musiała zapamiętać i podyktować króciutkie zdania), druga "pisarza" (starała się je poprawnie zapisać). Ach, ileż emocji wzbudziło to wyzwanie! Okazało się ono znakomitą metodą na pobudzenie w organizmie endorfin. Nikt nie ustawał w "walce", nie poddawał się mimo, że niektórym chwilami było trudniej. Jednak nie obiecywano, że będzie łatwo. Pani Ewa powtarzała nam za to, że będzie warto. I rzeczywiście - było! Uświadomiliśmy sobie wszakże, iż możemy znacznie więcej niż nam się dotąd wydawało. By zostać mistrzem ortografii trzeba przecież wierzyć w siebie i ...dużo ćwiczyć.
Wycieczka do Energylandii
17 maja uczniowie z klas 4-7 pojechali na wycieczkę do Energylandii. Jej celem było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci z różnych klas. Energylandia to wyjątkowy park rozrywki, w którym każdy znalazł coś dla siebie.
1
Akcja „Wylosuj Anioła 2024”
Ogólnopolska Akcja “Wylosuj Anioła” polega na społecznym wspieraniu dzieci na oddziałach onkologii w Lublinie, Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Poznaniu, poprzez pisanie listów, kartek wsparcia, a także spełnianie marzeń dzieci przebywających na leczeniu przeciwnowotworowym. Głównym celem akcji jest wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.
W tym roku do akcji dołączyli uczniowie klasy II oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Listy i karty wykonywali własnoręcznie. Zawarli w nich pozytywne słowa wsparcia dla dzieci, które leczą się na chorobę nowotworową.
Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzach małych pacjentów!
Serdeczne podziękowania należą się pani Magdalenie Ciukszy wychowawczyni klasy II, która wspierała swoich podopiecznych w tak szczytnej Akcji.
Dziękujemy, że byliście z nami!!!
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu
Kodowanie w logopedii
W ramach terapii logopedycznej uczniowie wykonują różnego rodzaju ćwiczenia z zakresu kodowania, które w naturalny sposób pomagają w doskonaleniu sprawności komunikacyjnych dziecka. Są one również doskonałym ćwiczeniem analizy i syntezy wzrokowej, koncentracji uwagi, pamięci (także słuchowej i wzrokowej), koordynacji wzrokowo-ruchowej i logicznego myślenia.
Uczniowie uwielbiają zabawy z kodowaniem i dekodowaniem dlatego też wykorzystujemy zabawowe kodowanie do usprawniania artykulatorów i utrwalania wymowy poszczególnych głosek w sylabach i wyrazach. A wykorzystane w zabawach sylaby otwarte wspomagają naukę wczesnego czytania (metodą symultaniczno-sekwencyjną)
Pierwszaki podsumowują projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci
Chyba wielu z Was w ciągu tego roku szkolnego zorientowało się, że my - pierwszoklasiści, "cierpimy na pewną przypadłość zwaną ciekawością". Lubimy odkrywać, nieszablonowo działać. By dowiedzieć się więcej o otaczającej nas rzeczywistości od pierwszych zajęć realizowaliśmy, pod czujnym okiem pań: Ewy i Ani, projekt "Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?". We wrześniu w naszej sali zabrzmiało słynne "Gaudeamus igitur", jak dorośli studenci otrzymaliśmy indeksy i zaczęliśmy swoją podróż po wiedzę. Jako że mawiają, iż " nauka jest bardziej tajemnicza niż magia" przeżyliśmy, przez te kilka miesięcy, fascynujące chwile. Przekonaliśmy się, że naukowe czary naprawdę działają. Z podjętych przez nas aktywność nasze mentorki wysyłały sprawozdania. Na dowód tego, że wykonaliśmy wszystkie wymagane moduły Fundacja Uniwersytet Dzieci przesłała, potwierdzające ten fakt, dyplomy, certyfikaty. Choć nasza tegoroczna uczelniana przygoda dobiegła końca, nadal będziemy zdobywać nowe wiadomości i umiejętności. Po wakacjach ruszymy z nowym projektem. Nauka bowiem "jest jak niezmierne morze. Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony".
Opracowały : Ewa Kołodziejska, Anna Jakubczak
XII Konkurs „Cukierek za życzliwośći ty możesz zostać wolontariuszem”– etap ogólnopolski
Serdecznie gratulujemy Mai Madej.
Uczennica zwyciężyła w etapie szkolnym. Zwycięski Dzienniczek Dobrych Uczynków Mai, wyruszył na etap ogólnopolski, do Fundacji Dwa Skrzydła Anioła, gdzie zdobył 16 miejsce.
Brawo Maja!!!
Pamiętajmy! Że najmniejszy gest, dobre słowo, uśmiech, mogą przemienić czyjś szary i smutny dzień.
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu
Czwartki lekkoatletyczne
8 maja prężna grupa 16 sportowców brała udział w kolejnej turze czwartków lekkoatletycznych. Hart ducha i wola walki nie opuszczały nikogo. Każdy z zawodników osiągnął maksimum swoich możliwości. Gratulujemy i tych większych i tych mniejszych sukcesów.
1
Warsztaty profilaktyczne
W kwietniu w naszej szkole odbyły się profilaktyczne warsztaty dla uczniów klasy IV oraz VII, prowadzone przez specjalistów z Teatru „Magiczna Scena”. Dotyczyły one budowania relacji w zespole klasowym oraz radzenia sobie ze złością. Podczas zajęć uczniowie mieli okazje pracować nad budowaniem zaufania, empatii i szacunku wobec siebie nawzajem. Mamy nadzieję, że takie spotkania pomogą młodym ludziom lepiej funkcjonować i komunikować się w grupie.
Wiosna w klasie II
Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. To czas kiedy przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. Czas optymizmu i radości. Krótko mówiąc: wiosna jest magiczna. Właśnie wraz z nadejściem tej pięknej pory roku w uczniach klasy II również obudziły się wiosenne inspiracje. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonywali ciekawe prace plastyczno-techniczne. Dzieci stworzyły sympatyczne króliczki z kolorowego papieru, kwiaty wylepiane kulkami z bibuły. Samodzielnie zaprojektowały i ozdobiły kapelusz Pani Wrony. Całą klasą zaangażowały się w wykonanie wiosennych puzzli, tworząc wspólny plakat. Na zakończenie tych inspirujących działań w grupach wykonały ptasie gniazda.
7
Po co nam Unia Europejska? - realizacja projektu Uniwersytet Dzieci w Klasie
- 1
"Europa to rodzina, wie to każdy malec. Lepiej dużą mieć rodzinę, niż być sam jak palec". Refren piosenki Ekipy Jurka Ogórka, 6 maja, często rozbrzmiewał w naszej sali. Oto bowiem my - pierwszoklasiści, realizując projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie rozmawialiśmy o kontynencie, na którym położony jest nasz kraj. Okazja ku temu była podwójna: primo - w Święto Pracy minęło 20 lat odkąd Polska stała się częścią European Union, secundo - ta zjednoczona część Starego Świata obchodzi 9 maja swoje święto. Wysłuchaliśmy, więc wykładu przybliżającego nam historię powstania Unii Europejskiej, poznaliśmy należące do niej państwa, symbole, wykonaliśmy wiele inspirujących zadań. Efektem naszej solidnej pracy jest książka, którą zatytułowaliśmy tak, jak brzmi unijne hasło: "Zjednoczona w różnorodności". Jako młodzi mieszkańcy scalonej Europy jesteśmy przecież przekonani, że "dobrze jest żyć w przyjaźni, bez sporów, wojen, kłótni czy waśni i dążyć wspólnie do dobrobytu, wspólnego dobra oraz rozkwitu."
Opracowały : Ewa Kołodziejska, Anna Jakubczak
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie