• To, co mnie uskrzydla...

          •       W październiku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To doskonala okazja, aby zwrócić uwagę, jak ważna jest higiena zdrowia psychicznego każdego dnia. W ramach Ogólnopolskiego Projektu „Każdy inny-wszyscy równi” klasa VI i klasa VII wzięła udział w zajęciach z pedagogiem specjalnym pt. "To, co mnie uskrzydla... Jak dbać o zdrowie psychiczne?". W trakcie spotkania uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na ten temat oraz poznali instytucje oferujące wsparcie i pomoc.

            Opracowała: W. Siejka

          • Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

          • „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy,
            kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć
            i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych
            do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”
             
            B. Conklin

             

            Dnia 18 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 8 i 0B pod kierunkiem Pani Justyny Ostrowskiej śpiewem i przedstawieniem ,,Akademia Pana Kleksa’’  wyrazili swoje podziękowanie i wdzięczność dla pedagogów za codzienny trud, czujność i troskę o dobro wychowanków.

          • Halloweenowe inspiracje

          • "Halloween to okazja do bycia naprawdę kreatywnym". Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem Julii Gold oglądając  prace plastyczne świetliczaków. Ostatnio bowiem młodzi artyści z zapałem zajęli się tworzeniem symboli związanych z tym świętem. Dzięki ich inwencji w świetlicy zawisły "przerażające" dynie z wyszczerbionymi zębami, czarne koty, pająki, nietoperze, duszki. Aaaa... Uuuu... Może i strach ma wielkie oczy. Świetlicowa brać jednak oswaja go i przytula.                                

                                                                                                                     Opracowała : A. Jakubczak

          • Tańczące sercem

          • Święty Augustyn nawoływał: "Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie". Z tej rady skorzystały  cztery pierwszoklasistki: Dominika, Maja, Julka R., Paulina. Przez kilka tygodni, pod kierunkiem koleżanek z klasy czwartej - Gabrysi Miałkos i Mai Żurek doskonaliły swe umiejętności "wywijania na parkiecie" . Te czwartkowe spotkania znalazły swój finał podczas pasowania pierwszaków. Młode tanecznice zaprezentowały bowiem w czasie tej uroczystości, przygotowany pod okiem swoich trenerek, układ. Gromkie brawa potwierdziły, że dziewczyny mają talent na miarę Ginger Rogers. Tancmistrzynie wręczyły wówczas swym podopiecznym pamiątkowe dyplomy. Na ostatnich, odbywających się tradycyjnie w czwarteczek zajęciach, obdarowały je także medalami. Kreśląca te słowa również otrzymała ten dowód uznania i przyjęła go ze wzruszeniem. Ktoś kiedyś powiedział, że "nauczyciel tańca to taki, który inspiruje swoich uczniów, aby sięgali gwiazd", a "nauczanie tańca nie polega na uczeniu kroków, ale na uczeniu radości ruchu". Gabrysiu! Maju! Rozbudziłyście w młodszych koleżankach pasję, zainteresowanie dziedziną sztuki, której muzą jest Terpsychora. I to jest piękne...                                                                      

            Opracowała: E.Kołodziejska 
             Zdjęcia : Gabrysia, Maja
              

          • Pasowanie z TVS - "Jak oni się tego nauczyli?"

          •       Nie chcemy wpadać w patetyczny ton, używać oklepanych frazesów. Pragniemy jednak jasno, z dumą stwierdzić - to była wspaniała uroczystość!  25 października... ten dzień  my - pierwszoklasiści, zapamiętamy na długo.  Przewodnicząca Rady Rodziców - p. Sylwia Marciniak-Singh, nasi rodziciele, starsi koledzy i koleżanki  - wszyscy oni zgromadzili się na sali gimnastycznej specjalnie dla nas. Początkowo pewną tremę wywołała u  niektórych obecność na  gali  Szkolnej Lokalnej Telewizji. Znani prezenterzy TVS - Zofia Kamińska, Stanisław Krajanowski i Alan Szafrański transmitowali bowiem na żywo program z naszym udziałem zatytułowany: "Jak oni się tego nauczyli?". Pokonując onieśmielenie wierszem, piosenką udowodniliśmy, że wiemy już sporo i  zasługujemy na to, aby stać się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Feliksowie. Aplauz wzbudził  taniec, który Dominika, Maja, Julka R., Paulina, przygotowały pod kierunkiem znakomitych choreografek:  Gabrieli  Miałkos i Mai Żurek. Podczas ślubowania  przyrzekliśmy nie tylko być wartościowymi Polakami, dobrymi żakami. Zapewniliśmy także, że będziemy "marzyć każdego dnia, myśleć o sobie,że jesteśmy ważni".  Zachowamy również "otwarte serca na wszystkich ludzi i na  ich inność" . Z radością przyjęliśmy z rąk pani dyrektor Justyny Szymonowicz akty pasowania oraz gwarantujące nie tylko dobrą zabawę, ale również  rozwijające logiczne myślenie oryginalne upominki. Gestor naszej placówki uroczyście, przez dotknięcie ramienia ołówkiem,  powołała nas bowiem do "stanu uczniowskiego". Nasi kochani rodzice wręczyli nam "rożki obfitości"  i przygotowali słodki poczęstunek. Dziękujemy!

                   Słowa wdzięczności kierujemy także do pań: Weroniki Siejki, Małgorzaty Zielińskiej, Anny Jakubczak, Ewy Rackiej, Olgi Bilousovej, które wniosły znaczący wkład w  przygotowanie dekoracji i rekwizytów. Nasza wychowawczyni - pani Ewa,  stwierdziła, że "to piękne móc liczyć na innych". W pełni zgadzamy się z tym spostrzeżeniem. To cenna lekcja życia. Tak...Ten dzionek dostarczył wszystkim mnóstwa  niezapomnianych przeżyć. O tych magicznych chwilach przypominać każdemu będą m.in. zdjęcia zrobione w fotobudce.  Jesteśmy usatysfakcjonowani, bo jak głoszą  szkolne wieści pokazaliśmy, że jednak fajne z nas  pierwszaki.  "Dużo już umiemy, uczyć się będziemy, rodzicom i szkole chlubę przyniesiemy".                                                                                     

            Opracowała: E.Kołodziejska 
            Zdjęcia: W.Siejka, E. Racka

          • Zajęcia profilaktyczne o cyberprzemocy

          • 19 października klasa VI wzięła udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących cyberprzemocy. Uczniowie obejrzeli film „Vena Art - Cyberprzemoc”, a następnie sporządzili „kartotekę” wybranej przez siebie osoby na podstawie danych wyszukanych w Internecie. To zadanie uświadomiło im, jak ważne jest filtrowanie informacji zamieszczanych w sieci. Zajęcia przeprowadziła psycholog - Adrianna Konrad.

          • Obiady - informacja


          • Wpłaty na obiady będą przyjmowane
            w dniach 25-27.10.2023 r.

            Opłata w listopadzie wynosi 114 zł (19 dni).

            WAŻNE! Obiady w tym miesiącu będą od dnia 6 listopada (poniedziałek).

          • "Gaudeamus igitur"

          • No i stało się! Dokonaliśmy tego!  My- pierwszoklasiści, zostaliśmy certyfikowanymi studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Jak na prawdziwych żaków przystało otrzymaliśmy w tym tygodniu, od naszej "uczelni", indeksy. Choć inauguracyjne zajęcia z cyklu "Ciekawskie pierwszaki" w rodzimej, feliksowskiej Alma Mater odbyły się już we wrześniu, to dopiero teraz w pełni poczuliśmy się prawdziwymi scholarami. Wow! Co za emocje! "Vivat Academia, vivant Professores!" W ciągu roku szkolnego, z dojrzałością jaką przejawiają akademicy będziemy, pod kierunkiem pań: Ewy i Ani, poznawać świat. Wszak już Newton twierdził, że "co wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean".                                      

            Opracowały : E. Kołodziejska, A. Jakubczak

          • Laboratoria Przyszłości - programowanie robotów Codey Rocky

          • Podczas poniedziałkowych Laboratoriów Przyszłości uczniowie klasy 3 opracowali na komputerze autorskie gry planszowe. Zadanie bylo dodatkowo utrudnione, ponieważ gry należało przygotować w języku angielskim. Następnie trzecioklasiści musieli zaprogramować roboty Codey Rocky do pracy w trybie kostki do gry.

            Opracowała: J. Ostrowska

          • LEGO Spike Prime

          • Uczniowie klasy 7 wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem zestawów LEGO Spike Prime. Ich zadaniem było zbudowanie oraz zaprogramowanie nosorożców.

            Opracowała: J. Ostrowska

          • Wycieczka do Kina Odeon

          • zieci z oddziałów zerowych z naszej szkoły wybrały się dziś na wycieczkę do kina Odeon. Celem wycieczki była integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.Film pt. "Psi patrol" dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji!

            Opracowała: Urszula Staniaszek

          • Apel

          • Dnia 18.10.2023 r. (środa) o godz. 10.00. odbędzie się
            apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Przypominamy, że tego dnia obowiązuje strój galowy.

          • Integracja, sport i dobra zabawa

          • Łączy nas nie tylko imię Patrona szkoły - czyli Fryderyka Chopina, ale również pasja sportowa i turystyczne wyjazdy. Kolejny raz wspólnie z uczniami ze SP nr 7 w Sochaczewie pojechaliśmy do Hangaru 646. Tym razem odwiedziliśmy Hangar na Targówku. Wspaniale się bawiliśmy. Spoceni, ale bardzo zadowoleni aktywnie spędziliśmy czas. Przewroty, podskoki, salta to jest to co uwielbiamy. Planujemy już następne wyjazdy.

            Opracowały: E. Zagajewska, P. Kocimska, A. Koszewska

          • Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

          • ​​​​​​​Mimozami jesień się zaczyna
            Złotawa krucha i miła
            To ty to ty jesteś ta dziewczyna

            J. Tuwim

            11 października chłopcy z klasy VIII z okazji święta dziewcząt zorganizowali koleżankom integracyjne plenerowe spotkanie ze sportowo-taneczno-słownymi akcentami: gry i zabawy ruchowe, konkursy, quizy okraszone słodkimi przekąskami. Pogoda nam sprzyjała, humory dopisywały wszystkim.

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek wszystkim uczennicom ze Szkoły w Feliksowie składamy serdeczne życzenia uśmiechu, spełnienia marzeń, radości dzieciństwa.

            Opracowała: A. Grefkowicz

          • Akcja sprzedaży ciast Dla Józia

          • Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serca
            i razem z nami uczestniczyli w akcji sprzedaży ciast „Dla Jozia”
            ❤️❤️❤️
            Łącznie udało się nam zebrać kwotę 1️⃣5️⃣5️⃣1️⃣ zł.
            Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie Józia.
            Życzymy dużo zdrowia!

            Szkolne Koło Wolontariatu💛

          • Herbatka u psychologa i pedagoga

          • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to idealny moment by przypomnieć sobie, że wzmacnianie swojego zdrowia psychicznego jest ważne każdego dnia.

            Panie: psycholog Adrianna Konrad oraz pedagog Paulina Kocimska serwowały tego dnia uczniom i nauczycielom herbatki z różnych stron świata, którym towarzyszyły rozmowy i zwierzenia. Prowadziły także relaksację oraz zajęcia wyciszające z wykorzystaniem antystresowych kolorowanek dla pierwszoklasistów. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w proponowanych aktywnościach. Ponadto na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka zawierająca informację na temat różnych form wsparcia, pomocy dla dzieci i młodzieży.

            Pamiętajmy by dbać o siebie i ludzi w swoim otoczeniu poprzez drobne gesty, rozmowę czy wspólną herbatę 😊

            Opracowały: A. Konrad, P. Kocimska

          • Czwartki lekkoatletyczne

          • Dnia 9 października na stadionie Orkan w Sochaczewie wzieliśmy udział w zawodach lekkoatletycznych. Uczestniczyliśy w 3 konkurencjach: bieg 60 m, bieg 300m, rzut piłeczką palantową. Znaczne grono uczniów stanęło na podium. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

            Opracowała: A. Grefkowicz

          • Święto Drzewa u świetliczaków

          • Już Dostojewski pytał "cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa?" Ten majestatyczny, a w niektórych okresach dziejó mistyczny symbol wielkości, porządku świata, nieśmiertelności towarzyszy człowiekowi od wieków . Drzewka kołysały do snu, otulały  miłością, dawały schronienie.  Obecnie w związku z tym, że drzewostany znikają szybciej niż są odtwarzane konieczne jest  zwiększenie świadomości na temat  ich roli. Służy temu między innymi  święto wymyślone przez Sterlinga Morfina, a obchodzone w Polsce 10 października.

            Już dzień wcześniej świetliczaki z zapałem tworzyły prace plastyczne, których motywem przewodnim były te rośliny. Powstały oryginalne dzieła podkreślające urodę, siłę brzóz, wierzb, buków, lip, dębów, kasztanowców, jesionów. Cóż... "Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu...a od nas szacunku".

            Opracowała: A. Jakubczak