Aktualności
Wiosenny Turniej Brydżowy.
Witamy Panią Wiosnę
- 5
" Zimo, zimo uciekaj. Wiosno, wiosno nie zwlekaj".
Już pojawiłam się w przyrodzie, w parkach, na łąkach, w ogrodach. Usłyszycie mnie w klekocie bocianów, rechocie żab, śpiewie ptaków, brzęczeniu pszczół.
Radośnie i kolorowo powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. 21 marca cała społeczność szkolna wraz z wychowawcami zebrała się na sali gimnastycznej. Przewodniczący szkoły – Michał powitał wszystkich zgromadzonych i zaprosił uczniów do głośnego wywołania Pani Wiosny. Każda klasa od 0 do VIII powtarzała radosne, wiosenne okrzyki i okazało się, że Pani Wiosna do nas przyszła. W tę rolę wcieliła się uczennica kl. V – Zuzia. Zaprosiliśmy naszego gościa do wspólnego oglądania przedstawienia o Czerwonym Kapturku przygotowanego przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Na zakończenie spotkania Pani Wiosna podziękowała uczniom za występy oraz plakaty z jej wizerunkiem. Wręczyła wszystkim klasom drobne upominki. Zwieńczeniem dnia było wspólne posadzenie kolorowych bratków przed szkołą.
I tym sposobem wiosna na dobre zagościła w Feliksowie!
44
Owocowa lekcja w klasie 2
My - klasa druga, przez cały rok zdrowo się odżywiamy, wiosną też warzywne, owocowe sałatki, szaszłyki robimy i zjadamy! W myśl tej zasady, 22 marca, drugoklasiści zamienili się w prawdziwych mistrzów kuchni. Z zapałem obierali, skrobali, kroili, mieszali, doprawiali. Ławki tego dnia przypominały stragany. Uginały się pod ciężarem jabłek, gruszek, kiwi, truskawek, bananów, borówek, granatów, malin. Między puszkami ananasów, brzoskwiń pyszniły się dorodne arbuzy. Nie zabrakło także koktajlowych pomidorków, ogórków, różnokolorowych papryk, smacznych rzodkiewek, zielonych sałat lodowych. Młodzi następcy Makłowicza wyczarowali z tych produktów zdrowe i smaczne przekąski. Potem zaś mogli delektować się przygotowanymi przez siebie specjałami. Ach, to była prawdziwa uczta nie tylko dla ciała, ale i dla oczu! A te aromaty...Mniam, mniam... Zapach przyciągnął wielu uczniów z innych oddziałów. Ich również zaproszono na degustację. Wychowawczyni klasy drugiej - Ewa Kołodziejska, tak podsumowała starania swej dziatwy: " Pyszności przygotowała nasza klasa, ich walory doceniliby Amaro i Okrasa."
Piknik edukacyjny " DBI - Działajmy Razem"
- 10
Internet to temat niezwykle ważny w dzisiejszym świecie, gdyż jest on nieodłączną częścią naszego życia. To miejsce pełne miło spędzonego czasu, nauki, zabawy, jednak niesie on za sobą także wiele niebezpieczeństw.
Aby bliżej poznać i zrozumieć zasady bezpiecznego poruszania się w sieci uczniowie kl. IV-VIII uczestniczyli w pikniku edukacyjnym " DBI - Działajmy Razem". Podczas pkniku podsumowano gminny konkurs informatyczny na prezentację multimedialną i plakat. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni a ich opiekunom wręczono podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Sponsorem nagród był Wójt Gminy Sochaczew oraz firma Helio. Dziękujemy sponsorom za wsparcie szkoły i podejmowane działania na rzecz uczniów.
Podczas warsztatów uczniowie z SU przedstawili swoją opinię na temat filmu pt. „Dodaj znajomego”. Następnie, pracując w grupach, uczestnicy rozwiązywali przygotowane quizy. Poznali także kilka podstawowych zasad antyhejtowych, dzięki którym dowiedzieli się nie tylko jak unikać przykrych sytuacji w sieci, ale także jak reagować, kiedy nam się przydarzają. Na zakończenie uczniowie poznali i wspólnie śpiewali piosenkę ilustrującą zjawisko hejtowania.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci zapraszamy także Was, drodzy rodzice do zapoznania się ze stronami internetowymi, na których można szukać informacji na ten temat oraz pomocy w razie nieprzewidzianych, niebezpiecznych sytuacji: www.dbi.pl, www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl, www.bezpiecznyinternet.pl.
Wycieczka z pracownikiem parku KPN
- 35
W środę 20 marca, uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły udali się na wycieczkę do Granicy w poszukiwaniu oznak wiosny. Pierwszą atrakcją był dwugodzinny spacer, w czasie którego uczniowie wypatrywali zwierząt zamieszkujących Puszczę Kampinoską. Leśnik prowadzący spacer zwracał uwagę na budzące się do życia rośliny i ptaki, Pokazywał tropy i inne oznaki dziko żyjących w Puszczy zwierząt. Uczniowie odwiedzili też cmentarz wojenny i wieżę widokową na bagnach. Widzieliśmy obgryzione przez łosie drzewa, ślady wilka oraz ślady bytności dzików. Uczniowie mogli też obejrzeć zagrody w skansenie – wejść do środka domu wiejskiego i stodoły, poznali też zasadę działania żurawia do wyciągania wody ze studni.
Po zakończonym spacerze uczniowie udali się do Domu Pracy Twórczej „Granica”, gdzie podzieleni na grupy wykonali ozdobne sowy techniką decoupage oraz wzięli udział w grze terenowej, dzięki której jeszcze dokładniej przyjrzeli się zwiedzonym miejscom.
Na pamiątkę każdy uczeń zabrał do domu wykonaną przez siebie ozdobną sowę i na pewno wiele wrażeń ze spaceru w poszukiwaniu budzącej się wiosny.
Spotkanie profilaktyczne Policji z młodzieżą
- 3
12.03.2019 r. po raz kolejny odbyło się spotkanie z policjantami z Wydziału ds. Nieletnich KPP w Sochaczewie. Tym razem głównym tematem warsztatów było bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, m. in. na portalach społecznościowych. Policjanci poinformowali o skutkach niewłaściwego korzystania z Internetu i jego zasobów. Zwrócili także uwagę na pozytywne aspekty surfowania w sieci. Na zakończenie spotkania nasi goście wręczyli uczniom odblaskowe kamizelki, przypominając także o bezpieczeństwie na drodze. Za spotkanie serdecznie dziękujemy!
Diagnoza kompetencji ósmoklasistów - CKE
" Podróż do krainy Zębolandii"
W marcu uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach profilaktyki stomatologicznej. Poznali zasady pielęgnacji ząbków i dziąseł oraz zgłębili techniki prawidłowego szczotkowania. Omówili budowę zęba oraz etapy powstawania próchnicy. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
Takie zajęcia dają gwarancję, że nasze pociechy będą miały zdrowe i piękne zęby.
" Polskie miasta w baśni i legendzie"
Dawno, dawno temu ..."- tak zaczyna się wiele baśniowych opowieści. 14 marca, a więc w niezbyt odległej przeszłości, uczniowie z klas 0- III znaleźli się w zaczarowanej krainie bajek i legend. Przeniósł ich tam nie wehikuł czasu, lecz czarodziejski róg,w który zadęli Dyzio i pan Dionizy -bohaterowie niezwykle barwnego przedstawienia wystawionego, w SCK Chodaków, przez Teatr Współczesny z Krakowa. Dzięki spektaklowi " Polskie miasta w baśni i legendzie" odbyliśmy zabawną, rozśpiewaną, niesamowitą wędrówkę, podczas której odkryliśmy tajemnice wielu polskich miast. Podążaliśmy śladami warszawskiej Syrenki, króla Popiela, lajkonika, bazyliszka, poznańskich koziołków, toruńskich pierników. Przenosząc się w magiczny świat srożącego swym wzrokiem stwora, władcy zjedzonego przez myszy zrozumieliśmy, że te często ubarwiane opowieści są ważną częścią naszej historii i należy je znać. Wszak już najwybitniejszy dziejopis swego wieku - Jan Długosz podkreślał, że " znajomość przeszłości oraz spraw jakie rozegrały się wewnątrz i na zewnątrz kraju (...) równa jest cnocie i mędrcy uważają ją za mistrzynię życia". Przeto ochoczo będziemy wracać pamięcią do tych legendarnych opowiastek. Zaiste są one istotnym elementem naszej tożsamości narodowej. Bądźmy rycerzami minionego czasu! Pielęgnujmy wspomnienia związane z naszą przeszłością. Pamiętajmyzawsze słowa Zbigniewa Herberta: "Naród, który traci pamięć, traci sumienie".
Warsztaty dla kl.IVi VIII na Zamku Królewskim w Warszawie
- 9
Od września nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym " Bernardo Bellotto ambasador kultury". Po raz kolejny uczniowie kl.IV i VIII odwiedzili Zamek Królewski w Warszawie. Klasa IV miała najpierw warsztaty historyczne, na których dowiedziała się kto mógł zostać królem i jak przebiegała sama koronacja. Zaprezentowali nawet małe przedstawienie z tej ceremonii. Ubrani w piękne stroje wspaniale odegrali swoje role. Druga część warsztatów poświęcona była zasadom zachowania i kultury przy stole. Oglądali jak nakrywano do stołu i jakich używano sztućców. Uczniowie mieli też możliwość ulepienia z gliny własnych naczyń, które zostały wypalone w specjalnym piecu. Uczniowie klasy VIII na swych zajęciach zapoznali się z życiem XVIII-wiecznej Warszawy, zobaczyli jak wyglądała, jak żyli ludzie ją zamieszkujący. Było to możliwe dzięki obrazom Bernarda Bellotto, który ze szczegółami przedstawiał na swych dziełach ówczesną rzeczywistość. Drugie zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom tradycyjnych piosenek, do których akompaniowali na prostych instrumentach muzycznych. Warsztaty dostarczyły uczniom wielu wrażeń oraz wiedzy historycznej.
Materiały do ćwiczeń - egzamin ósmoklasisty
" Witajcie w naszej bajce"
- 9
Dzień otwarty w naszej szkole rozpoczął się od przywitania rodziców i ich dzieci, przez dyrektor szkoły Marzenę Dobrzyńską. Po tym wstępie uczestnicy wydarzenia obejrzeli przedstawienie o czerwonym kapturku, które przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p.Ewy Rackiej i Angeliki Fronczak. Po przedstawieniu goście udali się na pokaz gier planszowych, kodowania oraz gry w szachy. do klasy pierwszej i pani Marzanny Zielińskiej. Tam też na wszystkich czekał poczęstunek, marchewkowe babeczki, soki oraz bakaliowe batony firmy Helio. Następnie rodzice mieli możliwość uczestniczenia w prelekcji nt: Gotowości szkolnej, poprowadzonej przez p.Joannę Dmoch z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sochaczewie. W tym czasie "maluszkami" zaopiekowali się ich starsi koledzy i koleżanki z klasy 8. Zaprosili ich do wspólnych gier i zabaw sportowych, stawiania budowli z klocków, zabaw z balonami. Rodzice mieli możliwość rozmowy z dyrektorem i wyjaśnienia nurtujących ich pytań, Dzień otwarty zorganizowaliśmy, by pokazać, że jesteśmy szkołą przyjazną uczniom i że wybór naszej szkoły to dobry wybór.
Zdrowe odżywianie
- 1
Odpowiednie odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym ma ważny wpływ na ichprawidłowy rozwój, zdrowie,
sprawność fizyczną, intelektualną i emocjonalną. Z tą właśnie myślą 26.02.2018 r. pani pedagog wraz z wychowawcą przeprowadziły w oddziale przedszkolnym prelekcję na temat zdrowego odżywiania. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zasadami właściwego odżywiania poprzez piramidę zdrowia, poznały produkty żywnościowe z podziałem na zdrowe i niezdrowe oraz utrwaliły nazwy warzyw i owoców. Na zakończenie dzieci mogły spróbować zdrowych przekąsek.
„Podróż do Krainy Zębolandii”
- 1
20.02.2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktyki higieny jamy ustnej. Spotkanie poprowadziła p. Wiesława Koryś – pielęgniarka oraz p. Paulina Kocimska- pedagog. Dzieci zapoznały się z budową ząbków, uczyły prawidłowej techniki szczotkowania oraz higieny jamy ustnej. Wszystkie maluchy chętnie wykonywały zadania oraz doskonaliły mycie zębów. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy w ośrodku zdrowia i w naszej szkole. Za spotkanie serdecznie dziękujemy.
Rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa” (ucz.kl.8)
Szanowni Państwo,
Fundacja BGŻ BNP Paribas rozpoczęła rekrutację absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych do Programu stypendialnego „Klasa”.
Nauka w najlepszych liceach w całej Polsce i stypendium, umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Gdyni - to tylko część korzyści, na jakie mogą liczyć najlepsi uczniowie zakwalifikowani do Programu „Klasa”. Rekrutacja potrwa do 12 kwietnia.
Fundacja BGŻ BNP Paribas już po raz siedemnasty poszukuje zdolnych uczniów z niewielkich miejscowości, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i umiejętności. W tym roku, spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 50 uczniów, którzy rozpoczną edukację w pięciu renomowanych liceach. Każdy uczeń zakwalifikowany do Programu „Klasa” otrzyma zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, podręczniki i dodatkowo comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki.
Do Programu mogą zgłaszać się uczniowie, kończący w tym roku gimnazjum lub szkołę podstawową (w zależności od systemu nauczania, którym są objęci). Warunkiem jest, aby średnia ich ocen z pierwszego semestru wynosiła co najmniej 4,5. Program skierowany jest do uczniów, mieszkających w niewielkich miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców, pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1200 zł brutto.
Aby zgłosić się do Programu należy na stronie Fundacji zapoznać się z kryteriami naboru najbliższej szkoły, biorącej udział w Programie, a następnie wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się pod linkiem: https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja/.Wierzymy, iż na terenie Państwa gminy mieszka wielu utalentowanych uczniów, których możemy objąć kompleksowym wsparciem. Dlatego będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w dotarciu do nichpoprzez opublikowanie informacji (w załączniku) na Państwa stronie internetowej.
W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Z poważaniem
Zespół Fundacji BGŻ BNP Paribas--
Fundacja BGŻ BNP Paribas
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa, Polska
www.bgzbnpparibas.pl/fundacja
" RYMcerze"
Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wymysłowie uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z grupą „ RYMcerze”, realizującą projekt „NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”.
Główna postać czyli Bęsiu oraz DJ Yonas przez dwie godziny opowiadali i śpiewali o swoich przeżyciach z młodzieńczego życia. Bęsiu ze szczegółami wprowadzał nas w tajniki swojego młodego, narkotycznego życia. Opowiadał o przyjaciołach, których już nie ma na tym świecie, o swojej rodzinie, która chciała go ratować za wszelką cenę i o wierze, która pomogła mu wyjść z nałogu. Dzisiaj jeździ po świecie i po Polsce, odwiedza telewizje śniadaniowe, szkoły, ośrodki dla młodzieży i pokazuje młodym ludziom jak można szybko zmarnować swoje życie ale również jak duży wpływ na to życie masz TY sam. DJ Yonas na przykładach znanych raperów opisał życie młodego człowieka, który szuka drogi swojego życia i po niej strasznie błądzi aby w końcu odnieść wielki sukces. Cała rozmowa prowadzona była w sposób bardzo przystępny dla młodych ludzi, którzy szybko nawiązali z gośćmi kontakt. Były rozmowy, niespodzianki, śpiewanie i wspólne zdjęcia. Kto nie słyszał o RYMCERZACH niech z ciekawości poszuka informacji w internecie. My już ich znamy i za to co robią podziwiamy. Dziękujemy p.Małgorzacie Lewandowskiej dyrektor Szkoły Podstawowej w Wymysłowie za zaproszenie.
Zebranie rodziców
Zapraszamy na zebranie ogólne rodziców, które odbędzie się 11.03.2019r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Feliksowie o godzinie 17.00.
Podczas zebrania odbędzie się m.in. spotkanie z pedagogiem z PPP w Sochaczewie nt. "Kochać czy wymagać", po którym zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w klasach. Nauczyciele i pracownicy pedagogiczni w tym dniu pełnią dyżur do godziny 19.00.
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
Dzień otwarty
Zapraszamy do naszej szkoły rodziców z dziećmi - 5,6,7 latków
na dzień otwarty 8.03.2019r. godz.13.00Podczas spotkania odbędzie się m.in. prelekcja nt. Gotowości szkolnej, którą poprowadzi pedagog z PPP w Sochaczewie.
Tego dnia będziecie Państwo mogli zapisać dzieci do naszej szkoły.
Do obwodu szkoły należą wsie: Nowe Mostki, Feliksów, Kożuszki-Parcel, Zosin, Wójtówka, Kaźmierów, Czerwonka-Parcel, Czyste, Ignacówka, Czerwonka Wieś, Sochaczew Wieś, Orły-Cesin
W przypadku, gdy dziecko Państwa będzie spełniać obowiązek poza obwodem szkoły, prosimy o pisemną informację, potwierdzoną przez dyrektora szkoły/przedszkola, do której dziecko będzie uczeszczało i przesłanie jej do naszej szkoły na adres: Szkoła Podstawowa w Feliksowie, Feliksów 20, 96 - 500 Sochaczew
Konkurs plastyczny im.Władysława Ślewińskiego
1 marca 2019 r. rozpocznie się VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego organizowany przez Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie.
Patronat medialny sprawują: TVP KULTURA , TVP HISTORIA , TVP 3 WARSZAWA., RADIO SOCHACZEW, RADIO VICTORIA, RADIO DLA CIEBIE
Konkurs odbywa się pod Patronatem Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Dyplomy i Nagrody główne ufundował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Temat konkursu : „ Kocham Polskę…Oblicze Polskiej Ziemi ”.
W konkursie swój talent artystyczny mogą zaprezentować dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, którzy wykonają prace plastyczne ujęte w estetycznej i malarskiej formie, przedstawiając:
przyrodę, historię, kulturę oraz tradycje naszej Ojczyzny.
Prace plastyczne mogą być wykonane: kredką, pastelami, ołówkiem, tuszem, akwarelami, farbami plakatowymi, akrylami, farbami olejnymi.
Organizatorzy oczekują na zgłoszenie prac konkursowych do 30 kwietnia 2019 r.
Prace plastyczne należy dostarczyć do Miejskiej Biblioteki Publicznej ul.1 Maja 21, 96-500 Sochaczew.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 6 czerwca 2019 r. o godz. 11.00. w sali głównej Kramnic Miejskich w Sochaczewie ul.1 Maja 21 podczas:
IX Wydarzenia Artystycznego 2019 r. Kocham Polskę…Władysław Ślewiński
Prace laureatów konkursu będzie można podziwiać na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 1 września 2019 r. w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.
Serdecznie zapraszamy.
Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa oraz formy prac konkursowych określa regulamin konkursu, dostępny na stronach internetowych:
www.slewinski.e-sochacze.pl
www. slewinski.mlodzieszyn.pl
www. bibliotekamiejska.sochaczew.pl
Zaelektryzowani
1 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji prowadzonej pzez Grupę Zaelektryzowani. W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami. Doświadczenia odbyły się z wykorzystaniem rekwizytów stosowanych w życiu codziennym takich jak: folia do pieczenia, piłka plażowa, dmuchawa do liści, butelka. Uczniowie oglądali efektowne pokazy, ale sami również brali udział w niektórych eksperymentach. W przystępny sposób dowiedzieli się o wielu ciekawych zjawiskach fizycznych oraz wlaściwym i bezpiecznym zachowaniu podczas przeprowadzania takich doświadczeń. Lekcja pozwoliła dzieciom dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne.
11
Archiwum Aktualności