Wtorek, 1 marca był szczególnie uroczystym dniem w naszej szkole, ponieważ obchodziliśmy święto Patrona szkoły – Fryderyka Chopina. W obchody uroczystości włączyła się także szkolna biblioteka organizując wystawę książek o Fryderyku Chopinie. Zaproszeni uczniowie klas I – III z ciekawością oglądali prezentowane pozycje, czytali ciekawostki o swoim Patronie. Na koniec pani bibliotekarka przeczytała wszystkim książkę pt. „Fryderyk Chopin – geniusz muzyki”.
DZIEŃ PATRONA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
- 3
Bieg " Tropem Wilczym"
- 6
Nasza szkoła wzięła udział w biegu „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada
1 marca.Bieg ten miał dystans 1963 metry, bowiem w tym roku właśnie został stracony ostatni żołnierz. Wydarzenie to pozwoliło nam i zapamiętać, i uczcić ich pamięć.W biegu wzięło udział 23 uczniów z klas VII i VIII: chłopcy i dziewczęta. Wszyscy biegacze dostali naklejkę, która symbolizowała to wydarzenie. Każdy z uczestników ukończył bieg. 6 pierwszych osób otrzymało nagrody: 3 medale i bidony z logo biegu i 3 następne tematyczne koszulki.
1 miejsce Konrad Zdanowski kl.VIII
2 miejsce Igor Sierociński. kl.VIII
3. miejsce Antoni Kaczmarek. kl.VIII
4 miejsce Jakub Woźnicki. kl.VII
5 miejsce Mikołaj Dmoch. kl.VII
6 miejsce Oliwia Klocek. kl. VII
#SOLIDARNI Z UKRAINĄ
Drodzy Rodzice, kochane dzieci…
Nie możemy być obojętni, chcemy również dołączyć się do zbiórki na rzecz Ukrainy.
Co jest potrzebne?
żywność: gotowe obiadki dla dzieci, mleko w proszku, gotowe posiłki do odgrzania np. zapakowane w słoiczkach, produkty z długim terminem przydatności, suche pieczywo, płatki,konserwy, różne herbatki, kawa, cukier, woda, batony energetyczne,
apteczki: syropy na kaszel dla dzieci, syropy na gorączkę dla dzieci, leki przeciwbólowe dla dorosłych, woda utleniona, środki opatrunkowe, opatrunki hydrożelowe, opaski uciskowe, chusty, rękawiczki medyczne, nożyczki.
środki higieniczne: szampony, mydło, kremy dla dzieci i dorosłych, podpaski, pampersy, ręczniki, chusteczki nawilżane.
środki do dezynfekcji,
potrzebne są także: koce, śpiwory, pościel, poduszki, ręczniki, ciepłe ubrania dla dzieci i dorosłych, w tym skarpety, latarki, baterie do latarek, naczynia jednorazowe, papier toaletowy.Liczymy na Wasze dobre serca. Z góry dziękujemy za każdą pomoc!
Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa w Feliksowie
Informacja dla uczniów i rodziców klas 8 dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Prosimy o zapoznanie się z dokumentami zamieszczonymi w załącznikach.
Marzena Dobrzyńska
Bawimy się w karnawale…
- 19
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
W naszej szkole 24 lutego odbył się taki bal. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie w klasie 1, 2,3 oraz w oddziale przedszkolnym 0a i 0b.
Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało, nie zabrakło pięknych strojów. Zdecydowanie dominowały Elsy, Anny, oraz superbohaterowie, ale nie zabrakło również rycerzy, baletnicy, strażaka, dalmatyńczyka, kotków, czy policjanta.
Od pierwszych dźwięków muzyki wszyscy bawili się znakomicie, a uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci. Odbyło się wiele konkursów, które rozbawiły naszych uczniów. Na pewno będą z niecierpliwością czekały na kolejny bal karnawałowy.
Zgodnie z przysłowiem „Jak mówił Bartek, dziś tłusty czwartek” tego dnia nie zabrakło również pysznych pączków oraz innych smakołyków. Niestety w tym roku każda klasa bawiła się w swoim gronie.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dzieci oraz bogatego poczęstunku.
Śladami dinozaurów
- 2
26 lutego Dzień Dinozaura przypada, z tego powodu nasza ciekawa świata gromada
o tych strasznych jaszczurach z zapałem rozprawiała, wszak wspaniałego przewodnika po świecie zauropodów miała. Nasz kolega Sebastian - drugoklasista, to prawdziwy od stworów prehistorycznych specjalista.
Dzięki niemu triceratopsy, anatozaury i inne kolosy mezozoiczne, 23.02 stanowiły dla nas inspiracje liczne.
Ach, lecieć na pteranodona grzbiecie, o tym marzy każdy - pewnie o tym wiecie.
Tete - a - tete z tyranozaurem jednak chętnie ominiemy, bo w szczękach tego drapieżnika znaleźć się nie chcemy. Na myśl o spotkaniu owego mięsożercy z głowa wielkości wanny, drżymy wszyscy - dzielni kawalerowie, odważne panny. O wyginięciu stegozaurów, diplodoków, trondonów dyskutowaliśmy,prace plastyczne z twórczym zapałem wykonaliśmy. To niezwykłe z przeszłością spotkanie na długo w naszej pamięci zostanie.
Bal karnawałowy w grupie przedszkolnej 0b
- 1
Dziś w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla naszych przedszkolaków. Dzieci wcielając się w swoich ulubionych bohaterów, wkroczyły w piękny bajkowy świat. Zabawa była kolorowa, a pączki i faworki wyśmienite
"Tłusty czwartek pączkami fetuje", druga klasa biesiaduje...
- 9
Jeszcze jeden mazur dzisiaj, choć poranek świta...- wołali nasi przodkowie i ruszali w tany. Wiadomo: karnawał to czas korowodów, przebierańców, radosnych pochodów. My - drugoklasiści pomni wyczynów praojców, 24 lutego, zorganizowaliśmy ostatni, w tym sezonie, klasowy bal karnawałowy. Może zabrzmi to nieskromnie, ale jako wykwintne kawalery i modne imoście prezentowaliśmy się podczas niego znakomicie. Nie było co prawda trąb, kotłów, ale gościła gromadna muzyka. Akurat wypadał tłusty czwartek, dlatego stoły uginały się od frykasów przygotowanych przez Bartkową.
Wiemy, że jeszcze tyle jesieni nas odmieni, przejdą style i mody , jednak ta maskarada zostanie na zawsze w naszej pamięci. Ach, ten bal...Czyjeś oczy wesołe na szczęście...
Reaguj i wspieraj – nowe oblicza zagrożeń - konferencja dla rodziców i nauczycieli
Link do transmisji konferencji: https://bit.ly/3HrbdDq
KONFERENCJA
Reaguj i wspieraj – nowe oblicza zagrożeń
23 lutego 2022 r. godz. 11.00 – 14.00
Szanowni Państwo, dostrzegając zjawisko coraz trudniejszego funkcjonowania dzieci i młodzieży zarówno w zakresie budowania relacji z rówieśnikami, jak i ogólnie rozumianych relacji społecznych, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji "Reaguj i wspieraj – nowe oblicza zagrożeń", która odbędzie się w dniu 23 lutego 2022 r. w godzinach 11.00-14.00 (on-lline)
Agenda(1).pdf
Niespodziewany gość
- 1
17.02.2021 w klasie 1 i 3 obchodziliśmy "Światowy Dzień Kota". Podczas oglądania prezentacji przygotowanej przez nauczyciela, uczniowie dowiedzieli się czego potrzebuje kot, aby był zdrowy i szczęśliwy. W wielu domach kot jest członkiem rodziny i domowym ulubieńcem. Musimy jednak pamiętać o tym, że to nie zabawka i trzeba się nim zajmować odpowiedzialnie. Dzieciom bardzo podobały się również fotografie przedstawiające różne kocie rasy. Podczas lekcji wszyscy uczniowie chętnie brali udział w zajęciach. Ogromną radość sprawiło im kodowanie i kolorowanie kotów. Dużą atrakcją dla dzieci była wizyta prawdziwego kota, którego przyprowadziła p. Izabella, która opowiedziała nam o zwyczajach i opiece nad tym zwierzakiem.
Dzień kota w oddziale przedszkolnym 0a
- 1
17 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły nietypowe święto "Święto kota". Część przedszkolaków wplotła w swoje stroje „kocie” elementy. dzieci wysłuchały znaczenia obchodzonego święta, oglądały prezentację, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów, wykonały karty pracy o pracę plastyczną, wylepiły koty.
Dzięki uprzejmości weterynarza, p. Emilii, dzieci zapoznały się z zawodem weterynarza oraz mogli ugościć w swojej sali kota – Mruczka, który zaskarbił sobie wszystkich przedszkolaków.
Dla dzieci był to dzień pełen pozytywnych wrażeń.
XIX Powiatowy konkurs " Tę książkę warto przeczytać"
I ETAP – SZKOLNY
Chętni uczniowie przedstawiają prezentację wybranej książki, która nie może przekroczyć 3 minut.
Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie etapów szkolnych oceniają i wybierają maksymalnie czterech uczniów, którzy będą reprezentować szkołę w konkursie międzyszkolnym. Zwycięzcy konkursów szkolnych powinni zostać wyłonieni i zgłoszeni do Pedagogicznej Biblioteki w Sochaczewie do 25 lutego 2022 r.
Do nazwiska zwycięzcy etapu szkolnego należy dołączyć także informację o tytule i autorze prezentowanej przez niego książki.
WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ „Pamiętajcie o ogrodach”. Czy tak trudno być poetą? - konkurs powiatowy
SPOSÓB REALIZACJI
- Książka ma być w całości dziełem jednej osoby.
- W tej edycji oczekujemy utworów wierszowanych (wiersze, krótkie utwory wierszowane) na temat otaczającej nas przyrody - lasów, pól, łąk, rzek, ogrodów. Ilustracje będą uzupełnieniem wierszowanego tekstu.
- Wysoko punktowana będzie samodzielność (ilustracje, zdjęcia) oraz dbałość o piękno języka i poprawność ortograficzną.
- Maksymalny format pracy – A-4, objętość – do 20 stron.
- Książka musi zawierać na karcie tytułowej:
- tytuł, (nawiązujący do tytułu konkursu),
- imię i nazwisko autora,
- rok i miejsce wydania.
W przypadku wykorzystania fragmentów dzieł innych twórców wymagane jest podanie bibliografii.Książki należy nadsyłać do końca marca 2022 r.
Pedagogiczna Biblioteka Filia w Sochaczewie
96-500 Sochaczew, ul. Żeromskiego 39 a
Tel./fax. 46 862-27-16
Finał konkursu przewidziany jest
11 maja 2022 r
Organizacja pracy szkoły od 21 lutego 2022r.
Decyzją Ministra Edukacji i Nauki przyspieszony został powrót do nauki stacjonarnej uczniów z klas 5 - 8. Nauka zdalna dla tych klas będzie trwała do 18 lutego 2022, a od 21 lutego wracamy do nauczania stacjonarnego.
Próbny egzamin ósmoklasisty
Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w w dniach 01.03 - 03.03.2022. Uczniowie napiszą go w czasie zajęć lekcyjnych. Lekcje przed i po egzaminie próbnym będą się odbywały zgodnie z planem.
Reaguj i wspieraj - nowe oblicza zagrożeń.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi w załączniku, które dotyczą konferencji i webinariów poświęconych m.in. zaburzeniom depresyjnym wśród dzieci oraz zagrożeniom związanym z korzystaniem z wirtualnej przestrzeni.
Termin konferencji: 23.02.2022, godz. 11.00 - 14.00 (spotkanie on-line). Terminy i tematyka webinariów w załączniku.
"Kot, proszę pana, to postać powszechnie znana"
- 1
Feliks, Garfield, Tom, Behemot - każdy z nich to znany kot. 17 lutego nie tylko popularne kocięta, ale i domowe dachowce swe święto obchodziły, nas drugoklasistów, tego dzionka, niespodziewanie odwiedził gość miły.
Mruczek- naszej koleżanki Mai pupilek, spędził u nas kilka chwilek. Ach, ileż radości jego wizyta nam sprawiła!
Dziękujemy Pani Emilii, że z tak słodkim kociaczkiem przybyła. Cieszymy się, że ten, który zawsze chadza własnymi drogami, świętował swój dzień wspólnie z nami.
Stąd mój ród...
Bez przodków jesteś jak wyrwana roślina rzucona na uschnięcie. Gdy czujesz za sobą ich siłę, to tak, jakbyś rósł w lesie z innymi drzewami. Jedne są stare i już się przewracają, inne młode, dopiero rosną, ale to jest Twój las... Te słowa Stanisława Pieniążka zmotywowały uczniów klasy drugiej do odkrywania swoich korzeni, poznania historii własnych familii i stworzenia drzewa genealogicznego rodziny. Powstałe rodowody przybrały różnorodną, niezwykle atrakcyjną formę plastyczną. Niektóre sięgały nawet XIX wieku. Wszystkie wykonane były z myślą o tym, że chcąc mieć przyszłość należy mieć przeszłość. Najważniejsze bowiem jest to, by gdzieś istniało to, czym się żyło: I zwyczaje. I święta rodzinne. I dom pełen wspomnień.
Dzień Bezpiecznego Internetu w oddziale przedszkolnym 0a
Dnia 15.02.2021r. w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Warto pamiętać by już od najmłodszych lat wdrażać dzieci do zasad bezpiecznego i odpowiedniego korzystania z Internetu. Dziś Internetu używają wszyscy, także coraz to młodsze dzieci. Dlatego tak ważne jest aby znały zasady bezpiecznego korzystania z sieci, jak zachować się w różnych sytuacjach, które przytrafiają się w wirtualnym świecie. Na początek dzieci musiały ułożyć wyraz INTERNET, z rozsypanki literowej oraz powiedzieć w jakich urządzeniach on się znajduje. Kolejnym zadaniem było rozłożenie wełnianej sieci.
Przedszkolaki świetnie sobie poradziły z zadaniami. Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną pt: „Bez kożuszka” oraz „Tajemniczy przyjaciel”, które opowiadają o niebezpieczeństwach, które mogą czyhać w Internecie. Na koniec dzieci stworzyły kodeks korzystania z Internetu oraz wykonały papierowe laptopy.
Graliśmy dla WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Już po raz kolejny nasza Szkoła dołączyła do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który był dedykowany Dziecięcej Okulistyce. Dla wsparcia akcji w szkole zorganizowano zbiórkę pieniędzy do puszek. Chociaż tegoroczna edycja ze względu na pandemiczne obostrzenia była inna niż zawsze, w naszej szkole nie zabrakło zaangażowanych młodych ludzi, którzy i w tym roku pokazali, że im zależy, że nie są obojętni na potrzeby innych.
Ostatecznie do puszek udało się zebrać 560,74 zł.
Podziękowania należą się dzieciom, Rodzicom oraz Nauczycielom.Dziękujemy, że byliście z nami.!!!
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Konkurs KRUS
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w „III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Honorowy patronat nad Konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek.
Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2008-2011, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.
Zadaniem konkursowym dziecka jest ułożenie rymowanki złożonej z minimum czterech wersów, popularyzującej sposoby ograniczania ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych z wykorzystaniem przynajmniej czterech słów : upadek, przyczyna, prewencja, zdrowie, buty, ślisko, bezpieczeństwo, wchodzić; użytych w dowolnej liczbie i formie.
Praca konkursowa dziecka powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu i złożona do siedziby Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie, ul. Mińska 25 w terminie do 15.03.2022r., pocztą tradycyjną lub elektroniczną z dopiskiem „Konkurs na rymowankę” wraz z formularzem zgłoszeniowym (załącznik nr1) podpisanym przez rodzica/opiekuna prawnego.
Autorzy trzech najlepszych prac etapu Wojewódzkiego otrzymają nagrody rzeczowe o wartości około 500zł. brutto, z kolei na etapie centralnym wybranych zostanie 20 rymowanek, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości około 1000zł. brutto.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie