Koniec roku to czas podsumowań i nagradzania najlepszych uczniów, chwalenia się:)).W środę na apelu wielu uczniom naszej szkoły nauczyciele wręczyli nagrody za udział w konkursach i zawodach, a w czwartek w naszej kaplicy dziękowaliśmy Bogu za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku szkolnym i prosiliśmy o błogosławieństwo na czas odpoczynku wakacyjnego.
Podsumowanie pracy szkoły
- 4
"Mamy zaszczyt nieść nowinę, że z czytania klasa druga słynie"
Yes! Panna Marple byłaby z nas dumna. Wreszcie go znaleźliśmy! Zajęło nam to osiem długich miesięcy, ale w końcu odkryliśmy gdzie przebywa Kefir. Pasjonująca droga do odsłonięcia tej tajemnicy wiodła przez różne kraje, zakazane miejsca, a nawet pełne magii drzewo. Podczas wędrówki poznaliśmy zwierzęta, które inspirują świat nauki, a także wynalazców i ich dzieła. Dzięki udziałowi w programie „Czytanie ma moc. Paszport do przygody” my- drugoklasiści przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil. Uświadomiliśmy sobie, że książki zmuszają cię, żebyś im dał coś w zamian - wyobraźnię i inteligencję. Było to szczególnie potrzebne na ostatnim etapie naszej podróży. W Escape Room musieliśmy wysilić nasze szare komórki, by wyśledzić poszukiwanego od tak dawna osobnika. Z przenikliwością Sherlocka Holmesa rozwiązaliśmy wszystkie zagadki. Kefir został zlokalizowany! Na pamiątkę naszych twórczych działań otrzymaliśmy dyplomy. Wydawnictwo Emotikon podkreśla w nich, że czytanie wzmacnia moce! A i frajdą jest niemałą! Zgadzamy się z tym stwierdzeniem w stu procentach. W wakacje chętnie pogrążymy się w lekturze. Ach, ten szelest papierowych kartek...
KONKURS LOGOPEDYCZNY – rozstrzygnięty!!!
Celem konkursu była systematyczna praca nad utrwalanymi głoskami z wykorzystaniem zeszytu logopedycznego. Pod uwagę była brana: systematyczność w pracy, regularne przynoszenie zeszytu w dniach pracy logopedy w szkole, zadania domowe zalecone przez logopedę i ich realizacja, zaangażowanie w ćwiczenia. W konkursie wzięło udział 22 dzieci. Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce dla Zofii K. z klasy II
II miejsce dla Oliwia R. z klasy III
III miejsce dla Leny L. z klasy I
Wyróżnienia:
Basi N. klasa II, Wojciech F. klasa 0A, Natalka M. klasa 0A, Magda P. klasa 0A,
Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratuluję. Życzę dalszej owocnej pracy z wykorzystaniem zeszytu logopedycznego.
Ostrzeżenie !!!
Szanowni Państwo,
W dniu 31 maja 2022r, Premier Mateusz Morawiecki przedłużył obowiązywanie w kraju stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE–CRP. Stopień BRAVO dotyczy zagrożenia terroryzmem, a CHARLIE-CRP - cyberterroryzmem. Zgodnie z nowymi zarządzeniami szefa rządu stopnie alarmowe będą obowiązywać do 30 czerwca, do godz. 23.59.
Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie.
W odniesieniu do szkół i placówek artystycznych (jak też pozostałych jednostek oświatowych), stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) oznacza oprócz konieczności zwrócenia zwiększonej uwagi na podejrzane zachowania osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu szkół i placówek lub podejrzane przedmioty, przede wszystkim wprowadzenie bezwzględnego zakazu wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym.
Podczas obowiązywania stopnia alarmowego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład na nietypowo zachowujące się osoby, pozostawione w miejscach publicznych pakunki, torby lub plecaki, a także samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.
Nie lekceważ żadnej informacji o zagrożeniu! Natychmiast powiadom służby dzwoniąc na numer tel. 112.
Uprzejmie informujemy, że zakazem nie są objęci rodzice/prawni opiekunowie. Spotkania z wychowawcami oraz nauczycielami odbywają się zgodnie z planem szkolnych przedsięwzięć wynikających z funkcjonowania szkoły.
Marzena Dobrzyńska - dyrektor szkoły
Zakończenie roku szkolnego
Dowóz do szkoły godz.9.15 - wyjazd autokaru z Mostek
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
godz.9.00 - Zakończenie roku szkolnego dla oddziału przedszkolnego
godz.10.00 - zakończenie roku szkolnego dla klas I-VIII na sali gimnastycznej
ok. godz.10.30 - Spotkania klas z wychowawcami
Msza święta w kaplicy 23 czerwca 2022r. o godz.10.00
Wycieczka do Powsina
7 czerwca klasy V i VI uczestniczyły w wycieczce do Warszawy, do kina Wola Park na film animowany pt. "Pan Wilk i spółka". Pięciu przyjaciół o złej sławie dostrzega, że czynienie dobra daje satysfakcję i przekonanie, aby stać wzorowymi obywatelami miasta. Następnie zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny w Powsinie w towarzystwie profesjonalnego przewodnika, który przybliżył nam wiadomości pogrupowane tematycznie - arboretum, kolekcję flory polskiej, rośliny ozdobne, użytkowe i egzotyczne.
Gminny Turniej Piłki Nożnej
Egzamin na kartę rowerową
Głównym celem prowadzonych zajęć technicznych w klasie 4, było przygotowywanie dzieci do bezpiecznego i partnerskiego uczestnictwa w ruchu drogowym jako rowerzysty i wyrobienia poczucia odpowiedzialności za życie i zdrowie własne i innych. W dniu 14 czerwca 2022 roku, odbył się egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przygotowywała uczniów pani Danuta Jasińska. Egzamin składał się z dwóch części:
- części teoretycznej
- części praktycznej
Egzamin teoretyczny odbył się w formie testu sprawdzającego wiedzę z przepisów ruchu drogowego. Aby go zaliczyć należało uzyskać 80% prawidłowych odpowiedzi. Do egzaminu praktycznego przystąpili uczniowie, którzy zaliczyli pozytywnie egzamin teoretyczny. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sochaczewie. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu zdali. Gratulujemy i życzymy bezpiecznych podróży po drodze.
X konkurs "Cukierek za życzliwość"- rozstrzygnięty!
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”.
Zadaniem uczniów było własnoręczne prowadzenie dzienniczków dobrych uczynków, od października do połowy stycznia.
Szkolny etap konkursu „Cukierek za życzliwość i ty możesz zostać wolontariuszem” - rozstrzygnięty.
Komisja szkolna przyznała:
- I miejsce Mai M. - uczennicy klasy V
- II miejsce Julii K. - uczennicy klasy V
- III miejsce Zuzannie K. - uczennicy klasy VIII
Wyróżnienie : Jakub P. klasa III.
Uczniowie otrzymują Świadectwa Szlachetności oraz atrakcyjne nagrody.
Ogólnopolski Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem” – rozstrzygnięty.
Pragniemy poinformować, że uczennica Maja Madej, której „Dzienniczek Dobrych Uczynków” wyruszył na etap ogólnopolski do Lublina - zdobyła 11 miejsce i tym samym otrzymuje od Fundacji Dwa Skrzydła Anioła: Świadectwo Szlachetności, książkę, Aniołka i cukierki.
Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym!
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu
Wycieczka do Julinka
- 4
W poniedziałek 13 czerwca oddziały przedszkolne pojechały na wycieczkę do Julinka. Tam czekał na nas szereg atrakcji m.in. wesołe miasteczko, park linowy, pokaż cyrkowy, wystawa cyrkowa i duże dmuchane zjeżdżalnie. Było super, dzieciaki były bardzo zadowolone!
Wycieczka do Płocka
- 15
Dnia 2 czerwca 2022r. klasy I oraz III wybrały się na wycieczkę do Płocka. Pierwszym etapem naszej wyprawy była wizyta w centrum zabaw Happy Park. Uczniowie skakali na dmuchańcach, bawili się w basenach z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżali na zjeżdżalniach. Rozwijali swoją sprawność, zwinność, koordynację ruchową.
Następnie udaliśmy się do ZOO, w którym spotkaliśmy różne gatunki zwierząt. Pan przewodnik oprowadził nas po ogrodzie zoologicznym oraz w przystępny i ciekawy sposób opowiedział o mieszkańcach ogrodu. Dzieci pod okiem przewodnika mogły dotknąć węża oraz nakarmić rybki. Obejrzeliśmy też pokaz karmienia fok. Wizyta w ZOO dostarczyła uczniom wielu ciekawych i pożytecznych informacji na temat świata zwierząt.
Po wizycie w ZOO czekała nas uczta w restauracji McDonald's, w której każdy mógł zakupić coś smacznego do zjedzenia.
To był bardzo miły i pełen wrażeń dzień. Wycieczka została ufundowana przez Urząd Gminy w Sochaczewie.
Dzień Mamy w oddziałach przedszkolnych
- 3
10 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły na występ swoje kochane mamy. Przedszkolaki z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Na twarzach zgromadzonych gości widać było wzruszenie.
Wycieczka do Płocka
W środę 8.06 uczniowie klas 7 i 8 spędzili czas na edukacyjno-integracyjnym wyjeździe do Płocka. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w ZOO i spacer po nim z panią przewodnik, która w ciekawy i bardzo zajmujący sposób opowiedziała o jego mieszkańcach. Chętnie odpowiadała na pytania o zwyczaje zwierząt i dzieliła się ciekawostkami na ich temat. Po zajmującej lekcji przyszedł czas na rozrywkową część wyjazdu. W Galerii Wisła był czas na posiłek i drobne zakupy, a po nich w mieszczącym się w niej kinie, uczniowie obejrzeli film „Fantastyczne zwierzęta:Tajemnice Dumbledor’a”. Wyjazd był przyjemnym uzupełnieniem obchodów Dnia Dziecka dla klasowych zespołów.
AKCJA „CZYTANIE NA DYWANIE”
9 czerwca zakończyła się akcja „Czytanie na dywanie”, która trwała od połowy października 2021 roku. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Razem możemy więcej” organizowali cotygodniowe czytanie dla najmłodszych. Spotkania odbywały się w środy w oddziale przedszkolnym, gdzie wolontariuszki i wolontariusze czytali bajki i opowiadania młodszym dzieciom.
Wiemy, że głośne czytanie dzieciom: pobudza ciekawość świata, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, ćwiczy koncentrację, rozwija umiejętność słuchania,
Akcja przyczyniła się do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci, jak również do doskonalenia umiejętności płynnego czytania przez starszych uczniów.
Wycieczka do Arboretum w Rogowie
- 23
Og Mandino twierdził, że najlepszym spadkiem jaki możemy pozostawić dzieciom są szczęśliwe wspomnienia. Takie miłe ewokacje będziemy mieli na pewno my - uczniowie klas drugiej i czwartej. 3 czerwca bowiem udaliśmy się na wycieczkę do barwnego świata roślin ozdobnych, krzewów, drzew. Odwiedziliśmy jedno z największych dendariów w Polsce - Arboretum w Rogowie. Spacerując, w towarzystwie przewodniczki, kolorowymi alejkami pełnymi drzew, krzewów i rzadkich bylin, słuchając świergotu ptaków czerpaliśmy radość z pobytu w tym zaczarowanym, bajkowym miejscu. Byliśmy jak kwiecie - zwracaliśmy swe twarze ku słońcu. Syciliśmy oczy niesamowitą paletą barw. Wdychaliśmy powietrze przesiąknięte słodką, kwiatkową wonią. Wielu kupiło roślinki, by wręczyć je swoim bliskim. Cóż to był za widok! Kwiaty, naręcza kwiatów przyniesione z ogrodu. Po strawie dla wszystkich zmysłów przyszedł czas na pokarm dla ciała. W Leśnym Uroczysku skosztowaliśmy znakomitego jadła i napojów. Poharcowaliśmy na tamtejszym placu zabaw. Niektórzy w myślach nucili słowa piosenki Jonasza Kofty: Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście. W żar epoki użyczą wam chłodu tylko drzewa, tylko liście.
AKCJA WYLOSUJ ANIOŁA
To akcja pisania kartek do chorych dzieci, której głównym celem jest wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie
31 maja do akcji dołączyli uczniowie klasy III oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Karty wykonywali własnoręcznie. Zawarli w nich pozytywne słowa wsparcia i życzenia zdrowia dla dzieci, które leczą się na chorobę nowotworową. Wszystkie karty zostaną wysłane na adres Fundacji „Gdy liczy się czas” ul. Nowy Świat 30a/6, 20-418 Lublin
Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzach dzieci!
Serdeczne podziękowania należą się pani Magdalenie C. wychowawczyni klasy III, która wspierała swoich podopiecznych w tej szczytnej Akcji.
Do akcji może dołączyć każdy!!!- Akcja WYLOSUJ ANIOŁA – wyślij kartkę do dziecka w szpitalu onkologicznym - Zwrotnikraka.pl
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu
„Razem możemy więcej”
1 czerwca 2022 - Dzień Dziecka pełen radości i uśmiechu
- 9
W tym dniu każda klasa zaplanowała zabawy dla siebie i innych tj. zajęcia sportowe, plastyczno - techniczne, bańki mydlane, gry planszowe, kalambury, rysunki typu" złudzenia optyczne" w starszych klasach. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Wszyscy wspaniale zaangażowali się w przygotowanie imprezy, a następnie świetnie się bawili. Szkolne Studio Urody przygotowały panie z oddziałów przedszkolnych, w którym można było ozdobić sobie twarz, czy nanieść niewielki tatuaż. Uczniowie chętnie stanęli również do zawodów sportowych. Były łzy szczęścia i gorycz porażki a wygrany mógł być tylko jeden. Dla klas 4-8 jednym z ciekawszych punktów programu był pokój zagadek - Escape Room. Uczniowie musieli wydostać się z zamkniętego pokoju, zanim upłynie czas przeznaczony na zabawę. Aby wydostać się z pomieszczenia uczestnicy gry rozwiązywali zagadki, łamigłówki oraz poznawali tajemnice swojego pokoju, w którym odbywała się rozgrywka. Każda rozwiązana łamigłówka prowadziła do kolejnej, a ostatnia do wydostania się z zamkniętego pokoju zagadek. Tą świetną zabawę przygotowała pani Paulina Nitek. Pogoda na dworze nie dopisała, ale uczniowska radość i pogoda ducha wypełniły szkolne korytarze. Imprezę umilała muzyka a dania przygotowane przez rodziców, lody, pizza, napoje znikały w błyskawicznym tempie. Oby uśmiechy takie jak tego dnia zawsze gościły na twarzach naszych uczniów.
"Dzieckiem bądź jak najdłużej"
Ach, co to był za emocjonujący, pełen uśmiechu, radości, życzeń, niespodzianek dzień! 1 czerwca my-drugoklasiści, znaleźliśmy się bowiem w centrum obchodów Dnia Dziecka. Nic w tym dziwnego. W końcu to nasze święto. Z tej okazji rodzice, w dowód miłości, zafundowali nam pizze, napoje. Mniam, mniam... Rysowaliśmy, odbyły się zawody sportowe, gry , zabawy, tańce- hulańce. Skosztowaliśmy pysznych lodów .Było super! Poczuliśmy się jak Piotruś Pan w Nibylandii- wolni i szczęśliwi. Choć często marzymy o dorosłości, tego dzionka uświadomiliśmy sobie, jak wiele prawdy kryje się w słowach piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych: Jeszcze masz czas, by być dużym. Dzieckiem bądź jak najdłużej. Sielskie, anielskie dzieciństwo, szczęsny czas niechaj trwa zatem.
Pracujemy metodą projektu
- 2
Jedną z koncepcji przyjaznych mózgowi, która nie tylko rozwija umiejętność uczenia się we współpracy, ale także stwarza warunki do wzmagania samodzielności, odpowiedzialności uczniów jest metoda projektu. Przez 5 tygodni drugoklasiści przygotowywali, wykorzystując ten sposób, informacje o wybranym zwierzątku. Pracowali zarówno w szkole, jak i w domach. Efekty swoich działań zaprezentowali kolegom i koleżankom 2 czerwca. Tego dnia usłyszeliśmy wiele ciekawych wiadomości o pandzie, nosorożcu białym, jaguarze, arze. Każda grupa starała się w interesujący sposób przedstawić swojego zwierzęcego bohatera. Wyczarowano piękne plakaty ,a nawet niesamowite przestrzenne formy. Wow ! Mogliśmy dotknąć prawdziwego bambusa. Jeden z zespołów przyszykował zestaw niespodzianek. Każdziuteńki upominek zawierał głowę niedźwiedzia bambusowego wykonaną długopisem 3D, cukierek i ciekawostkę o pandzie. Cóż za oryginalny pomysł! Dziękujemy za ten miły gest.
Praca metodą projektu przyczyniła się do integracji zespołu klasowego. Uczniowie wykazali inicjatywę, twórczy zapał, kreatywność. Wymyślali, eksperymentowali, a jednocześnie dobrze się przy tym bawili. Spodobał im się ten mechanizm zdobywania wiedzy. Już pytają kiedy będą mogli przygotować następną prezentację.
Wyjazd do biblioteki
- 14
Z okazji „Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom” klasa I wraz wychowawcą i nauczycielem biblioteki wybrała się na lekcję do Biblioteki Pedagogicznej w Sochaczewie.
Na początku zajęć uczniowie poznali jakie zasady panują w bibliotece. Dowiedzieli się czym różni się biblioteka pedagogiczna od biblioteki publicznej i szkolnej. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z różnymi rodzajami książek. Był też czas na indywidualne spotkanie z książką. Następnie pani bibliotekarka przeczytała uczniom japońską bajkę „Kemushi – Mój przyjaciel” techniką KAMISHIBAI. To teatrzyk obrazkowy „ukryty w drewnianej skrzynce”. Po otworzeniu jej tajemniczych drzwiczek wszyscy zamarliśmy jak zahipnotyzowani. Oglądaliśmy piękne ilustracje zmieniające się jak slajdy i śledziliśmy losy małej gąsienicy, która stała się pięknym motylem. Na koniec każdy z uczniów wykonał pracę plastyczną – pięknego kolorowego motyla i mógł opowiedzieć o nim swoją historię. Podsumowaniem zajęć był test, który uczniowie zdali znakomicie! W nagrodę otrzymali zakładki do książek.
Zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej zachęciły nas do odwiedzenia naszej szkolnej biblioteki.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie