Muzyka to "najlepszy język"do poruszania serc ludzi na całym świecie. Delikatne tony, melodyjne dźwięki powodują, że człowiek z większą wrażliwością patrzy na świat. Wszystko wydaje się wtedy lepsze, piękniejsze. Nic dziwnego - od dawna wiadomo przecież, że " muzyka łagodzi obyczaje", pozwala wyrwać się z "powszedniości szarych ram". Mogliśmy się o tym przekonać 3 kwietnia. Tego dnia uczniowie z klas 0 - II odwiedzili Państwową Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Wysłuchali tam niezwykłego koncertu w wykonaniu młodych wirtuozów. Poznali, bądź przypomnieli sobie nie tylko nazwy instrumentów, ale także ich brzmienie. Było to wspaniałe doświadczenie. Wielu małych melomanów zapragnęło, podobnie jak występujący instrumentaliści, podążać śladami Tomasza Stańko, Carlosa Santany czy Artura Rubinsteina. Życzymy im powodzenia ! Niech jednak realizując to marzenie- grając na trąbce, fortepianie, gitarze pamiętają słowa Jordi Savalla - " zajmowanie się muzyką to przywilej."
Koncert w Szkole Muzycznej
- 1
Na zawsze w naszych sercach...
2 kwietnia 2005 roku dokładnie o godz. 21:37 zmarł papież Jan Paweł II.
Co roku wyznawcy różnych religii z całego świata wspominają życie i śmierć wielkiego człowieka jakim był Papież Jan Paweł II. Polski papież poprzez głoszone nauki przywracał ludziom nadzieję w zjednoczenie się całego świata. Dla wielu z nas na zawsze pozostanie symbolem miłości do Boga i drugiego człowieka.
Spotkanie autorskie z panią Jolantą Małczak
- 15
" Ach, tworzyć, tworzyć!" -Ta myśl nagła i niespodziewana zrodziła się - 29 marca, w głowach uczniów z klas 0 - IV. By zostać "twórcą piękna" zapragnęli oni po spotkaniu z niezwykle utalentowaną osobą - panią Jolantą Małczak. Tego dnia artystka zaprezentowała nam swoje malarskie i poetyckie dzieła. Sprawiła, że podobnie jak ją, wszystkich zgromadzonych zafascynowały smoki. Liczni chcieli spróbować sztuki pisania ikon. Każdy z niemym zachwytem przeglądał książki, nagrodzone prace tej kobiety wielu talentów. Było to bardzo inspirujące. Wyzwoliło w nas naturalne pragnienie piękna. Obudziło drzemiące podkłady kreatywności. Pani Małczak pożegnała obecnych cudownymi, rymowanymi życzeniami. My spróbowaliśmy stworzyć rymowankę podsumowującą wspólnie spędzone chwile. Oto efekty :
Cóż to za ciekawe spotkanie było, tyle interesujących rzeczy się wydarzyło. Wielu teraz pragnie podążać Pani Jolanty śladem i stworzyć coś - za jej przykładem. Wiemy, że te rymy raczej niezdarne, w porównaniu z tymi-naszego gości są marne.W ten sposób jednak podziw i wdzięczność wyrazić chcemy: za super spotkanie bardzo dziękujemy!
W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI
Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na temat Autyzmu. W dniu 2 kwietnia ubierz się na niebiesko i okaż solidarność z osobami z autyzmem. Dodasz im w ten sposób otuchy w codziennych zmaganiach ze światem, który widzą, słyszą i czują inaczej niż my. Świętuj go z nami.
Zebranie Rodziców 11.04.2019r. godz.17.00
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na wielkanocną wystawę prac plastyczno - technicznych dzieci oraz loterię fantową, z której dochód przeznaczony będzie na sztandar szkoły.
Zespół d.s profilaktyki zaprasza na spotkanie z panem Sławomirem Szadkowskim na temat „Cybermania – uzależnienia”. Po spotkaniu odbędą się zebrania z wychowawcami klas oraz nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Konkurs KRUS
" Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje"
Już po raz dziewiąty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2019 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje’’. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do tego konkursu. W galerii przedstawiamy najladniejsze prace, które zostały przekazane do II etapu konkursu.
Zajęcia profilaktyczne " STOP CYBERMANIA"
- 4
W dniach 25-26.03.20119r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez p. Sławomira Szadkowskiego, pracującego na co dzień z dziećmi i młodzieżą w Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii. Tematyka spotkań dotyczyła sposobów i technik komunikowania się oraz uzależnień od smartfonów, gier komputerowych, mediów i portali społecznościowych oraz narkomanii. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Zajęcia przeprowadzono dzięki wsparciu Gminy Sochaczew .
Rekolekcje Wielkopostne
W dniach 1 i 2 kwietnia 2019r. odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.
Organizacja opieki nad uczniami w czasie rekolekcji:
- dowóz uczniów do szkoły na godz.8.00
- zajęcia z wychowawcą godz.8.00 - 10.30
- wyjazd autokarami do kościoła w Trojanowie godz.10.40
- Msza święta godz.11.00 - 12.00
- odwóz dzieci do domu ok. godz.12.05
Wiosenny Turniej Brydżowy.
Witamy Panią Wiosnę
- 5
" Zimo, zimo uciekaj. Wiosno, wiosno nie zwlekaj".
Już pojawiłam się w przyrodzie, w parkach, na łąkach, w ogrodach. Usłyszycie mnie w klekocie bocianów, rechocie żab, śpiewie ptaków, brzęczeniu pszczół.
Radośnie i kolorowo powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. 21 marca cała społeczność szkolna wraz z wychowawcami zebrała się na sali gimnastycznej. Przewodniczący szkoły – Michał powitał wszystkich zgromadzonych i zaprosił uczniów do głośnego wywołania Pani Wiosny. Każda klasa od 0 do VIII powtarzała radosne, wiosenne okrzyki i okazało się, że Pani Wiosna do nas przyszła. W tę rolę wcieliła się uczennica kl. V – Zuzia. Zaprosiliśmy naszego gościa do wspólnego oglądania przedstawienia o Czerwonym Kapturku przygotowanego przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Na zakończenie spotkania Pani Wiosna podziękowała uczniom za występy oraz plakaty z jej wizerunkiem. Wręczyła wszystkim klasom drobne upominki. Zwieńczeniem dnia było wspólne posadzenie kolorowych bratków przed szkołą.
I tym sposobem wiosna na dobre zagościła w Feliksowie!
44
Owocowa lekcja w klasie 2
My - klasa druga, przez cały rok zdrowo się odżywiamy, wiosną też warzywne, owocowe sałatki, szaszłyki robimy i zjadamy! W myśl tej zasady, 22 marca, drugoklasiści zamienili się w prawdziwych mistrzów kuchni. Z zapałem obierali, skrobali, kroili, mieszali, doprawiali. Ławki tego dnia przypominały stragany. Uginały się pod ciężarem jabłek, gruszek, kiwi, truskawek, bananów, borówek, granatów, malin. Między puszkami ananasów, brzoskwiń pyszniły się dorodne arbuzy. Nie zabrakło także koktajlowych pomidorków, ogórków, różnokolorowych papryk, smacznych rzodkiewek, zielonych sałat lodowych. Młodzi następcy Makłowicza wyczarowali z tych produktów zdrowe i smaczne przekąski. Potem zaś mogli delektować się przygotowanymi przez siebie specjałami. Ach, to była prawdziwa uczta nie tylko dla ciała, ale i dla oczu! A te aromaty...Mniam, mniam... Zapach przyciągnął wielu uczniów z innych oddziałów. Ich również zaproszono na degustację. Wychowawczyni klasy drugiej - Ewa Kołodziejska, tak podsumowała starania swej dziatwy: " Pyszności przygotowała nasza klasa, ich walory doceniliby Amaro i Okrasa."
Piknik edukacyjny " DBI - Działajmy Razem"
- 10
Internet to temat niezwykle ważny w dzisiejszym świecie, gdyż jest on nieodłączną częścią naszego życia. To miejsce pełne miło spędzonego czasu, nauki, zabawy, jednak niesie on za sobą także wiele niebezpieczeństw.
Aby bliżej poznać i zrozumieć zasady bezpiecznego poruszania się w sieci uczniowie kl. IV-VIII uczestniczyli w pikniku edukacyjnym " DBI - Działajmy Razem". Podczas pkniku podsumowano gminny konkurs informatyczny na prezentację multimedialną i plakat. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni a ich opiekunom wręczono podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Sponsorem nagród był Wójt Gminy Sochaczew oraz firma Helio. Dziękujemy sponsorom za wsparcie szkoły i podejmowane działania na rzecz uczniów.
Podczas warsztatów uczniowie z SU przedstawili swoją opinię na temat filmu pt. „Dodaj znajomego”. Następnie, pracując w grupach, uczestnicy rozwiązywali przygotowane quizy. Poznali także kilka podstawowych zasad antyhejtowych, dzięki którym dowiedzieli się nie tylko jak unikać przykrych sytuacji w sieci, ale także jak reagować, kiedy nam się przydarzają. Na zakończenie uczniowie poznali i wspólnie śpiewali piosenkę ilustrującą zjawisko hejtowania.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci zapraszamy także Was, drodzy rodzice do zapoznania się ze stronami internetowymi, na których można szukać informacji na ten temat oraz pomocy w razie nieprzewidzianych, niebezpiecznych sytuacji: www.dbi.pl, www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl, www.bezpiecznyinternet.pl.
Wycieczka z pracownikiem parku KPN
- 35
W środę 20 marca, uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły udali się na wycieczkę do Granicy w poszukiwaniu oznak wiosny. Pierwszą atrakcją był dwugodzinny spacer, w czasie którego uczniowie wypatrywali zwierząt zamieszkujących Puszczę Kampinoską. Leśnik prowadzący spacer zwracał uwagę na budzące się do życia rośliny i ptaki, Pokazywał tropy i inne oznaki dziko żyjących w Puszczy zwierząt. Uczniowie odwiedzili też cmentarz wojenny i wieżę widokową na bagnach. Widzieliśmy obgryzione przez łosie drzewa, ślady wilka oraz ślady bytności dzików. Uczniowie mogli też obejrzeć zagrody w skansenie – wejść do środka domu wiejskiego i stodoły, poznali też zasadę działania żurawia do wyciągania wody ze studni.
Po zakończonym spacerze uczniowie udali się do Domu Pracy Twórczej „Granica”, gdzie podzieleni na grupy wykonali ozdobne sowy techniką decoupage oraz wzięli udział w grze terenowej, dzięki której jeszcze dokładniej przyjrzeli się zwiedzonym miejscom.
Na pamiątkę każdy uczeń zabrał do domu wykonaną przez siebie ozdobną sowę i na pewno wiele wrażeń ze spaceru w poszukiwaniu budzącej się wiosny.
Spotkanie profilaktyczne Policji z młodzieżą
- 3
12.03.2019 r. po raz kolejny odbyło się spotkanie z policjantami z Wydziału ds. Nieletnich KPP w Sochaczewie. Tym razem głównym tematem warsztatów było bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, m. in. na portalach społecznościowych. Policjanci poinformowali o skutkach niewłaściwego korzystania z Internetu i jego zasobów. Zwrócili także uwagę na pozytywne aspekty surfowania w sieci. Na zakończenie spotkania nasi goście wręczyli uczniom odblaskowe kamizelki, przypominając także o bezpieczeństwie na drodze. Za spotkanie serdecznie dziękujemy!
Diagnoza kompetencji ósmoklasistów - CKE
" Podróż do krainy Zębolandii"
W marcu uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach profilaktyki stomatologicznej. Poznali zasady pielęgnacji ząbków i dziąseł oraz zgłębili techniki prawidłowego szczotkowania. Omówili budowę zęba oraz etapy powstawania próchnicy. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
Takie zajęcia dają gwarancję, że nasze pociechy będą miały zdrowe i piękne zęby.
" Polskie miasta w baśni i legendzie"
Dawno, dawno temu ..."- tak zaczyna się wiele baśniowych opowieści. 14 marca, a więc w niezbyt odległej przeszłości, uczniowie z klas 0- III znaleźli się w zaczarowanej krainie bajek i legend. Przeniósł ich tam nie wehikuł czasu, lecz czarodziejski róg,w który zadęli Dyzio i pan Dionizy -bohaterowie niezwykle barwnego przedstawienia wystawionego, w SCK Chodaków, przez Teatr Współczesny z Krakowa. Dzięki spektaklowi " Polskie miasta w baśni i legendzie" odbyliśmy zabawną, rozśpiewaną, niesamowitą wędrówkę, podczas której odkryliśmy tajemnice wielu polskich miast. Podążaliśmy śladami warszawskiej Syrenki, króla Popiela, lajkonika, bazyliszka, poznańskich koziołków, toruńskich pierników. Przenosząc się w magiczny świat srożącego swym wzrokiem stwora, władcy zjedzonego przez myszy zrozumieliśmy, że te często ubarwiane opowieści są ważną częścią naszej historii i należy je znać. Wszak już najwybitniejszy dziejopis swego wieku - Jan Długosz podkreślał, że " znajomość przeszłości oraz spraw jakie rozegrały się wewnątrz i na zewnątrz kraju (...) równa jest cnocie i mędrcy uważają ją za mistrzynię życia". Przeto ochoczo będziemy wracać pamięcią do tych legendarnych opowiastek. Zaiste są one istotnym elementem naszej tożsamości narodowej. Bądźmy rycerzami minionego czasu! Pielęgnujmy wspomnienia związane z naszą przeszłością. Pamiętajmyzawsze słowa Zbigniewa Herberta: "Naród, który traci pamięć, traci sumienie".
Warsztaty dla kl.IVi VIII na Zamku Królewskim w Warszawie
- 9
Od września nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym " Bernardo Bellotto ambasador kultury". Po raz kolejny uczniowie kl.IV i VIII odwiedzili Zamek Królewski w Warszawie. Klasa IV miała najpierw warsztaty historyczne, na których dowiedziała się kto mógł zostać królem i jak przebiegała sama koronacja. Zaprezentowali nawet małe przedstawienie z tej ceremonii. Ubrani w piękne stroje wspaniale odegrali swoje role. Druga część warsztatów poświęcona była zasadom zachowania i kultury przy stole. Oglądali jak nakrywano do stołu i jakich używano sztućców. Uczniowie mieli też możliwość ulepienia z gliny własnych naczyń, które zostały wypalone w specjalnym piecu. Uczniowie klasy VIII na swych zajęciach zapoznali się z życiem XVIII-wiecznej Warszawy, zobaczyli jak wyglądała, jak żyli ludzie ją zamieszkujący. Było to możliwe dzięki obrazom Bernarda Bellotto, który ze szczegółami przedstawiał na swych dziełach ówczesną rzeczywistość. Drugie zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom tradycyjnych piosenek, do których akompaniowali na prostych instrumentach muzycznych. Warsztaty dostarczyły uczniom wielu wrażeń oraz wiedzy historycznej.
Materiały do ćwiczeń - egzamin ósmoklasisty
" Witajcie w naszej bajce"
- 9
Dzień otwarty w naszej szkole rozpoczął się od przywitania rodziców i ich dzieci, przez dyrektor szkoły Marzenę Dobrzyńską. Po tym wstępie uczestnicy wydarzenia obejrzeli przedstawienie o czerwonym kapturku, które przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p.Ewy Rackiej i Angeliki Fronczak. Po przedstawieniu goście udali się na pokaz gier planszowych, kodowania oraz gry w szachy. do klasy pierwszej i pani Marzanny Zielińskiej. Tam też na wszystkich czekał poczęstunek, marchewkowe babeczki, soki oraz bakaliowe batony firmy Helio. Następnie rodzice mieli możliwość uczestniczenia w prelekcji nt: Gotowości szkolnej, poprowadzonej przez p.Joannę Dmoch z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sochaczewie. W tym czasie "maluszkami" zaopiekowali się ich starsi koledzy i koleżanki z klasy 8. Zaprosili ich do wspólnych gier i zabaw sportowych, stawiania budowli z klocków, zabaw z balonami. Rodzice mieli możliwość rozmowy z dyrektorem i wyjaśnienia nurtujących ich pytań, Dzień otwarty zorganizowaliśmy, by pokazać, że jesteśmy szkołą przyjazną uczniom i że wybór naszej szkoły to dobry wybór.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie