Warsztaty dotyczące twórczego i kreatywnego myślenia dla uczniów z naszej szkoły poprowadził psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sochaczewie pan Kamil Duda. Dzięki efektywnej pracy samodzielnej i grupowej uczestnicy warsztatów odkrywali w sobie pokłady do tej pory nieznanych możliwości i twórczych pasji!
Twórcze myślenie
Wizyta u króla
Jak wyglądał król? Gdzie mieszkał? Co robił? Czym zajmowali się dworzanie i służba? Na te pytania dzieci
z klasy IV, V oraz VI szukały odpowiedzi spacerując po wybranych salach Zamku Królewskiego w Warszawie.
Piękne komnaty przywołały nie tylko dawne wieki, ale także okazały się doskonałym miejscem unaocznienia
historii.Nasze pociechy nauczyły się dworskiego ukłonu, poznały podstawy etykiety dworskiej. Jednak dwór
to nie tylko król. Uczniowie oglądali splendor z jakim król witał znakomitych gości oraz zwiedzali ukryte miejsca, w których rezydowała służba. Ważne obowiązki spełniali paziowie, kamerdynerzy, lokaje, kucharze. Dzieci poznały specyfikę ich pracy oraz sekrety. W czasie przedstawienia w „Arkadach Kubickiego”, na zakończenie wizyty w zamku, uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią Tadeusza Rejtana. Był to jedyny poseł, który nie zgadzał się na rozbiór Polski. Wycieczka okazała się wspaniałą, interaktywną lekcją historii, którą zapamiętamy na długo.
Dzień życzliwości, tolerancji i pozdrowień
21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości, Tolerancji i Pozdrowień.
W tym roku była to środa. Wspólnie z wychowawcami klas i Samorządem Uczniowskim obchodziliśmy ten dzień w naszej szkole, aby przypomnieć wszystkim dużym i małym, jak ważne w naszym życiu są:
- uprzejmość,
- tolerancja,
- dobre słowo,
- uśmiechanie się do siebie,
- wspólne rozwiązywanie problemów i drobne przyjemności czynione sobie nawzajem.Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość , tolerancj może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Życzliwość i tolerancja mają tak niezwykłą moc, że wytwarzają miłą atmosferę i dają wiele radości, zacieśniają więzy między ludźmi i dają możliwość partnerskiej współpracy. Życzliwość umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje zespół klasowy oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym. Zauważa się, że na co dzień mało używa się podstawowych słów grzecznościowych i brakuje życzliwych zachowań. Ludzie stają się coraz bardziej oschli, nie uśmiechają się, nie zauważają tego, co się dzieje wokół.
Obchody Dnia Życzliwości i Tolerancji sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej.
Kapituła Orderu Życzliwości nadała tytuł Życzliwości wybranym uczniom z każdej klasy. Uczniowie
z klasy VIII przygotowali apel na którym wręczono ordery samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez nasze koleżanki z klasy VII. Klasa VI wykonała fotoramkę "Jestem Życzliwy".
Szkolna akcja " Jestem widoczny, jestem bezpieczny"
W Szkole Podstawoej w Feliksowie realizowana jest akcja "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Jej celem jest podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie szkoły i poza jej obrębem oraz zapobieganie zagrożeniom, na jakie narażony jest dorastający młody człowiek. Akcję w szkole przeprowadzili pod kierunkiem nauczyciela techniki uczniowie klasy czwartej.
Komunikat - 12 listopada 2018r.
W związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego
z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2018 r., poz. 2117), na podstawieArt. 1. Dzień 12 listopada 2018 r. jest Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 2. Dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Feliksowie informuje, że w poniedziałek 12 listopada 2018 roku nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo- wychowawcze.
Dyrektor Szkoły
Marzena Dobrzyńska
Obchody setnej rocznicy odzyskania przez POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w całym kraju odbywają się okolicznościowe imprezy. Oczywiście, do tak ważnych obchodów włączyła się społeczność naszej szkoły. Od początku roku zorganizowaliśmy wiele akcji promujących historię 100 lat Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej i naszej Małej Ojczyzny. Między innymi odbyły się rajdy rowerowe po naszej okolicy, konkursy: historyczny: "Jeden z 50" oraz konkurs recytatorski. Wykonaliśmy wiele plakatów, rysunków oraz zdjęć upamiętniających ten szczególny dla Polski jubileusz. Uczniowie wszystkich klas nauczyli się Hymnu Narodowego, a w swoich klasach na gazetkach, oknach umieszczali polskie symbole narodowe. Zwieńczeniem naszych całorocznych poczynań była szkolna akademia na 100-lecie Niepodległej.
W dniu 8 listopada w Szkole Podstawowej w Feliksowie wydarzyła się rzecz niezwykła, bez precedensu. Obrady Sejmy Rzeczypospolitej Polskiej zostały przeniesione do budynku naszej szkoły. Marszałek Sejmu powitał wszystkie posłanki i posłów oraz zaproszonych gości: przewodniczącego Rady Gminy Sochaczew, Sekretarza Gminy, dyrektora GZEAS-u, przewodniczącą Rady Rodziców, przedstawicieli Gminnej Straży Pożarnej oraz rodziców i otworzył obrady zatytułowane: Odrodzona, demokratyczna Polska. Wszyscy posłowie zabierali głos. Mówili o historii hymnu, który również został odśpiewany, przeprowadzili nas prozą i poezją przez zabory, przez powstania, przez Legiony, przez I wojnę światową aż do dnia 11 listopada 1918 roku. Posłowie przytoczyli jednak i dalsze losy naszej ojczyzny. Omówili wybuch i zakończenie II wojny światowej, powstanie warszawskie, czasy komuny, powstanie NSZZ „Solidarność”, obrady okrągłego stołu. Historię naszej wolnej ojczyznę posłowie zakończyli wydarzeniem wstąpienia Polski w dniu 1 maja 2004 roku do Unii Europejskiej. Słowa posłów przeplatane były pieśniami patriotycznymi, które wykonywał chór szkolny. Odczytane też zostały piękne życzenia, które każda klasa składała Polsce. Na zakończenie obrad marszałka o głos poprosił przewodniczący Rady Gminy Sochaczew pan Czesław Ćwikliński. Podziękował za możliwość uczestniczenia w obradach Sejmu i wszystkim zebranym życzył wolnej, bezpiecznej Polski. Po ponad godzinnych obradach marszałek Sejmu podziękował wszystkim posłom za dogłębną dyskusję, po czym zamknął obrady.Podczas spotkania rozstrzygnięto konkursy, dyrektor szkoły najlepszym uczniom wręczyła nagrody i był okoliczościowy tort. Po akademii uczniowie z klas IV- VIII wyszli na plac przed szkołę, aby ułożyć "żywą datę" -1918. Tego dnia, wieczorem, odbyło się spotkanie z rodzicami na którym uczniowie powtórzyli część artystyczną, a rodzice przygotowali poczęstunek " Dobre, bo Polskie", oczywiście w barwach biało - czerwonych. Grupa Producentów IDEALSAD dostarczyła nam piękne jabłka. To był wzruszający i bardzo emocjonujący dzień.
W piątek odśpiewaliśmy o godz.11.11 cztery zwrotki " Mazurka Dąbrowskiego" ,tak jak uczyniła to większość szkół w Polsce. Za nami i przed nami czas na świętowanie 100-lecia Niepodległości w naszej Ojczyźnie. Niech to będzie czas wypełniony wspólnotą, radością, zabawą, ale też i zadumą nad historią i jej bohaterami.
Wszystkim zaangażowanym w organizację 100. rocznicy Niepodległości Polski, nauczycielom, rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły, Grupie Producentów IDEALSAD dyrektor Szkoły Podstawowej w Feliksowie serdecznie dziękuje.
Zaproszenie
Polska Niepodległa
Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Feliksowie mają zaszczyt zaprosić wszystkich rodziców na uroczystą akademię z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, która odbędzie się 8 listopada 2018r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Feliksowie.
Po akademii odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas, na które serdecznie zapraszamy.
Organizm w dobrym nastroju
Pod koniec października obchodzony jest „Światowy Dzień Walki z Otyłością.” Mając na celu promowanie zdrowego stylu życia i zasad prawidłowego odżywiania się zaprosiliśmy do naszej szkoły eksperta p.Sylwię Matusiak - dietetyczkę „Projektu Zdrowie”, która przypomniała zasady kampanii społecznej „Jak działa ZDROWY człowiek”. Ponadto omówiła ona znaczenie witamin dla całego organizmu, przypomniała znaczenie regularnego spożywania posiłków, przeanalizowała konsekwencje nieprawidłowego odżywiania się. Uczniowie aktywnie odpowiadali na zadawane pytania. Zwieńczeniem spotkania było wysłuchanie piosenki pt. „Organizm w dobrym nastroju”.
Dziękujemy za cenne rady i wskazówki.
"Lekcja bon ton"
Kilka dni temu uczniowie klasy ósmej naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji savoir –vivre. Podczas zajęć omówiono, a następnie zaprezentowano podstawowe zasady dobrych manier. Uczniowie „odwiedzili” teatr, kino
i wykwitną restaurację. Na zakończenie przedstawiono strój galowy obowiązujący podczas uroczystości szkolnych oraz ubiór tzw. „niestosowny”. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli
w zajęciach.
Pamiętamy!
Początek listopada to czas, w którym wspominamy tych wszystkich, których życie już zgasło. "Po cmentarzach płoną pochodnie żałobnych parad" i leżą kwiaty przez kochające dłonie przyniesione. Piękna polska tradycja nakazuje odwiedzanie w tym okresie nie tylko grobów bliskich: zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych. W tych dniach wracamy pamięcią także do tych, którzy "bezdrożami szli, by walczyć o twój dom".
29 października my- uczniowie z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami, wybraliśmy się na cmentarz wojskowy w Granicy. W Puszczy Kampinoskiej znajdują się mogiły 800 żołnierzy Armii "Poznań" i "Pomorze", którzy we wrześniu 1939 roku polegli w walce nad Bzurą. Zapaliliśmy znicze i w zadumie staliśmy nad grobami bohaterów, dla których hasło :"Bóg, Honor,Ojczyzna" nie było tylko czczymi słowami. Ileż wiosen, ileż jesieni i zim przeminęło nad tym cmentarzem! "Ileż przez ten czas przeniosło się po świecie hucznych, tryumfalnych, wesołych szumów, których najlżejsze echo tu nie doleciało! Płynęły dnie za dniami, lata za latami". Tu nad tymi mogiłami wiecznie było cicho. Samotność i zapomnienie? Nie! To tym kurhanom nie grozi! My bowiem pamiętamy i nigdy nie zapomnimy, że "Ta, co nie zginęła" wyrosła z przelanej żołnierskiej krwi. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !
Dzień Edukacji Narodowej. Pasowanie na Ucznia.
W czwartek, 11 października w Szkole Podstawowej w Feliksowie od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej, ubrani w odświętny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia.
Pani dyrektor szkoły, Marzena Dobrzyńska powitała gorąco przybyłych gości – wójta Gminy Sochaczew M. Orlińskiego, księdza z parafii Trojanów, radną, a jednocześnie przewodniczącą Rady Rodziców p. D. Borek, panią dyrektor GZEAS-u B. Cieślak, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, uczniów i rodziców. Szczególnie serdecznie powitała bohaterów dzisiejszego spotkania – pierwszoklasistów.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Michał i Julka życzyli, w imieniu wszystkich uczniów sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Dzieci, w scenerii jesiennego lasu pod opieką wychowawczyni, pani M. Zielińskiej, zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przedstawiając inscenizację pod tytułem „W szkole Pani Jesieni”. Po burzy oklasków, w podniosłym nastroju, w biretach na głowach, pierwszacy pokazali, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Złożywszy uroczystą przysięgę, zapewniali, że będą starali się być dobrymi i odpowiedzialnymi uczniami, zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Feliksowie.
Po przysiędze pani dyrektor dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Dzieci otrzymały również zestaw gier planszowych oraz paczki ze zdrowymi przekąskami. Prezenty sprawiły wszystkim uczniom wielką radość.
Tego dnia obchodzili też święto nauczyciele i pracownicy szkoły, z tej okazji odbyła się krótka akademia. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewająco złożyli życzenia nauczycielom. Pani dyrektor oraz przybyli goście życzyli nauczycielom wielu sukcesów i zadowolenia z pracy.
Po części oficjalnej zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie klasy pierwszej udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.
Uruchomiliśmy nową stronę internetową
Zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów na nową stronę Szkoły Podstawowej w Feliksowie. Na stronie publikowane będą najnowsze informacje i nowości z życia Szkoły i jej uczniów.
Miło będzie nam Państwa gościć.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie